Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zbrodnia i seks. Prawda, która przerasta fikcję

26 listopada, 2019|18:30 - 20:30

Darmowy

Spotkanie autorskie wokół książki “Zbrodnia i seks. Kim są i jak działają przestępcy seksualni”

“W każdym człowieku drzemią pewne skłonności perwersyjne, które wybuchają w określonych okolicznościach.”
Ryszard von Krafft-Ebing

Doktor Andrzej Depko, biegły seksuolog, przez ponad 20 lat zajmował się przestępcami seksualnymi. Dellfina Dellert zapytała go o kulisy pracy, głośne polskie i światowe sprawy, typy przestępców, mechanizmy ich działania, sposoby terapii osób z zaburzeniami seksualnymi i czy można się uchronić przed staniem się ofiarą przestępstwa seksualnego. Sporo miejsca Dellert i Depko poświęcają również molestowaniu powszedniemu: w pracy, w domu, w związku, przemocy wobec osób LGBT, historyczno-kulturowym przemianom norm społecznych związanych z seksualnością.
Prawda zawarta w tej książce przerasta najwymyślniejsze fikcje!

Rozmowę z Autorami książki “Zbrodnia i seks. Kim są i jak działają przestępcy seksualni“* poprowadzi dziennikarka tygodnika “Newsweek” Renata Kim.
*książka w sprzedaży od 13.11

Zapraszamy serdecznie!

 

O książce:

“Książka dostarcza więcej emocji niż niejeden rasowy kryminał. Nie wymyśliłabym niektórych detali. Wstrząsające! Nie czytać przed snem. Chyba że do rana…”
Katarzyna Bonda

“Dellfina Dellert odważnie pyta o granice wolności w seksie. Andrzej Depko odpowiada, mieszając pozornie odległe tematy: od starożytnych heter, aż po ruch #MeToo. W swojej opowieści o ciemnej stronie pożądania podaje konkretne przykłady. Niczym profilerzy z FBI, sportretowani w serialu „Mindhunter”, ma intuicję, potrafi czytać między słowami. Nigdy nie moralizuje, nie pomija również potrzeby resocjalizacji sprawców.
To ważna i potrzebna książka, którą chętnie wysłałabym w prezencie tym, którzy próbują dziś w Polsce zepchnąć seks w sferę tabu. Bo takie próby nie mogą skończyć się dobrze.”
Hanna Rydlewska, „Vogue Polska”

“Trudno o wytchnienie, czytając zapis tej niezwykłej rozmowy. A przestać czytać nijak nie można. Zestawienie zbrodni z seksem nie jest czymś nowym. Szczególnie w literaturze i sztuce.
To, co udało się duetowi Dellert i Depko, to opowiedzieć o tym spokojnie, bez moralizatorstwa, analitycznie. Nauka o seksualności to nauka o człowieczeństwie. W obecnej sytuacji w Polsce ta książka jest bardziej niż potrzebna.”
Janusz Leon Wiśniewski

Szczegóły

Data:
26 listopada, 2019
Czas:
18:30 - 20:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://business.facebook.com/events/580817659322575/?active_tab=about

Organizator

Księgarnia Korekty
Telefon:
22 253 77 00
Email:
ksiegarniakorekty@soniadraga.pl
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/KsiegarniaKorekty/?eid=ARC5p7umFdAXAMNFnVoPkZq_Q0FaB-C0EWoMl2NgIom23HJVFLgPAPWkFnMG5_TSlotgksLQ79PQdGqs

Miejsce

Księgarnia Korekty
al. Wyzwolenia 14
Warszawa, Mazowieckie 00-570 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1847861958693230/
Share This