“Krwawnik, mniszek, ułudka” to wyjątkowe wydanie wierszy Natalii de Barbaro, autorki bestsellerowej „Czułej przewodniczki”, która podbiła serca czytelniczek. 

Dom w butelce

Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”.

Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni Tkanki z 2017 roku, wzbogacają niepublikowane dotąd wiersze. Te pierwsze pokazują, jak poszukiwała właściwych sobie środków wyrazu. Jak krążyła wokół tematów, w których to, co drobne, materialne odbija się w tym, co metafizyczne. Te drugie, nowe utwory poetyckie potwierdzają, że kierunek, w jakim zmierza poezja de Barbaro nie zmienił się, choć dojrzał, wyostrzył się. Nie pyta już o pozwolenie tylko jasno i precyzyjnie opowiada o światach, na które poetka chce, byśmy zwrócili uwagę. Upomina się o nią dla tego, co wciąż jeszcze nieutracone, czyli warte naszego starania. To poezja kameralnego, ale odważnego mówienia. Opowiadania sobie historii cudzego i własnego istnienia.

Natalia de Barbaro – ur. 1970. Laureatka Nagrody „Zeszytów Literackich” im. Konstantego A. Jeleńskiego za debiut. Wydała dwa tomiki wierszy: Ciemnia (Zeszyty Literackie) i Tkanka (Wydawnictwo Literackie). Wiersze de Barbaro były tłumaczone na sześć języków.  W lutym 2021 roku Natalia de Barbaro wydała bestsellerową książkę „Czuła Przewodniczka. Kobieca droga do siebie” (Wydawnictwo Agora), która od miesięcy nie schodzi z list bestsellerów. 

Książka od 10 listopada 2021 do kupienia w wersji papierowej oraz formatach elektronicznych.


Tagi: , , ,

Share This