Nowość

David Aguilar, Ferran Aguilar Życie z klocków

  • Seria:  
David Aguilar urodził się bez prawej ręki. I chociaż dla niego to szczegół, to od kiedy pamięta, wszyscy patrzyli na niego wyłącznie przez pryzmat tego „braku”. A przecież chłopak ma wiele powodów do zadowolenia: kochających rodziców, mnóstwo przyjaciół oraz niesamowitą…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Tłumaczenie Monika Skowron
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
Zycie_z_klockow_model_lewy (PNG, 3MB) Pobierz
Zycie_z_klockow_model_prawy (PNG, 3MB) Pobierz
zycie z klockow_okladka_tyl (JPG, 2MB) Pobierz
Życie z klocków okładka (JPG, 57kB) Pobierz

David Aguilar urodził się bez prawej ręki. I chociaż dla niego to szczegół, to od kiedy pamięta, wszyscy patrzyli na niego wyłącznie przez pryzmat tego „braku”. A przecież chłopak ma wiele powodów do zadowolenia: kochających rodziców, mnóstwo przyjaciół oraz niesamowitą wyobraźnię, która pozwala mu budować z najsłynniejszych klocków świata, co tylko mu się zamarzy. Na przykład… protezę ręki.

„Życie z klocków” to szczera i pełna humoru historia o walce z uprzedzeniami i poszukiwaniu siebie. David Aguilar kawałek po kawałku przedstawia inspirującą opowieść o swoim życiu: od stworzenia pierwszej protezy przez nieoczekiwaną popularność w social mediach aż po współpracę z Lego i NASA. To książka, która daje nadzieję i pokazuje, że ograniczenia istnieją głównie w naszej głowie.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że po lekturze tej książki w słowie „niemożliwe” rzadziej będziesz widzieć „nie”, a zdecydowanie częściej „możliwe”!
Przemek Staroń

David Aguilar i jego ojciec Ferran Aguilar pochodzą z Andory. David urodził się z zespołem Polanda – rzadką chorobą, która pozbawiła go prawego przedramienia. W wieku 9 lat zaprojektował swoją pierwszą protezę z klocków Lego. To ojciec zachęcił go do nakręcenia filmu o niej, a następnie do umieszczenia wideo w mediach społecznościowych. Nagranie zmieniło życie ich obu. David jest też bohaterem hiszpańskiego filmu dokumentalnego „Mr. Hand Solo”. W 2021 roku został zwycięzcą francuskiej edycji programu „Lego Masters”. Dziś jako student bioinżynierii chce współtworzyć z klocków przedmioty, które ułatwią życie innym.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 256
Data premiery 08.11.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326840937

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 806.5kB, MOBI - 1.2MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4427-0

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 381.3MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4447-8