Mary L. Trump Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie

  • Seria:  
Nikt nie wie lepiej, jak Donald stał się tym, kim jest, niż jego własna rodzina. Niestety, niemal wszyscy jej członkowie zachowują milczenie – ze strachu lub przez lojalność. Mnie nic nie powstrzymuje. Jestem jedyną osobą z rodziny gotową przedstawić tę…
Kategoria Biografie
Tłumaczenie Janusz Ochab
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Format 155 x 235 mm
Więcej szczegółów

Nikt nie wie lepiej, jak Donald stał się tym, kim jest, niż jego własna rodzina. Niestety, niemal wszyscy jej członkowie zachowują milczenie – ze strachu lub przez lojalność. Mnie nic nie powstrzymuje. Jestem jedyną osobą z rodziny gotową przedstawić tę opowieść – Mary L. Trump

Mary L. Trump – bratanica prezydenta i doświadczona psycholożka kliniczna – spędziła dzieciństwo w ogromnym domu dziadków w nowojorskiej dzielnicy Queens. Tu dorastał też Donald Trump i czwórka jego

rodzeństwa. Ich dojrzewanie pod okiem narcystycznego ojca i pod nieobecność ciężko chorej matki było ciągiem traum oraz tragicznych doświadczeń odrzucenia i przemocy. Mary Trump opisuje te wydarzenia z zaskakującą dawką dowcipu i czarnego humoru a przede wszystkim z wykorzystaniem fachowej wiedzy psychologicznej. Szczegółowo analizuje relację bezwzględnego i brutalnego Freda Trumpa z jego dwoma najstarszymi synami, Fredem Jr. oraz Donaldem oraz to, w jaki sposób Donald budował swoją pozycję w klanie i jak po latach z okrucieństwem odrzucił ojca, który zachorował na chorobę Alzheimera.

Liczni eksperci – psychologowie i dziennikarze – próbowali wyjaśnić niebezpieczne i groteskowe zachowania Donalda Trumpa. Ale dopiero Mary L. Trump ma kompetencje oraz unikalną wiedzę na temat własnej rodziny, dzięki którym tworzy prawdziwie wielowymiarowy i mroczny portret najniebezpieczniejszego człowieka na ziemi.

„Zbyt wiele i nigdy dość” to też niezwykła i przerażająca rodzinna saga Trumpów – najpotężniejszej rodziny na świecie, o której prawdę Donald Trump wyznał tylko jeden osobie – autorce tej książki.

Ukazało się wiele książek na temat Donalda Trumpa, ale ta jest najważniejsza. 

Vanity Fair

Mary L. Trump opisuje z perspektywy bliższej niż ktokolwiek przed nią, jak zrodził się człowiek bez serca, który wygrał wyścig do Białego Domu.

CNN

Łatwo zrozumieć, dlaczego prezydent Trump nie chciał, żeby ktokolwiek przeczytał tę książkę. Pokazuje ona bowiem, jak fałszywe są mity na jego temat, które sam stworzył i w które uwierzył.

Los Angeles Times

MARY L. TRUMP posiada doktorat Instytutu Dernera na wydziale psychologii klinicznej, prowadziła zajęcia podyplomowe z zakresu traumy, psychopatologii, oraz psychologii rozwojowej. Mieszka ze swoją córką w Nowym Jorku.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Biografie
Format 155 x 235 mm
Liczba stron 260
Data premiery 07.10.2020
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326836169

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 605.1kB, MOBI - 1.1MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
ISBN 978-83-268-3381-6

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 744.6MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
ISBN 978-83-268-3628-2