Nowość

Joanna Jagiełło Zbój

  • Seria:  
Lamy na gigancie? W polskich górach? Ta historia zdarzyła się naprawdę!Wcale nie za górami, za lasami, a całkiem niedaleko, i wcale nie dawno, dawno, a kilka lat temu żyły sobie lamy, które postanowiły opuścić bezpieczną zagrodę i udać się na…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 165 x 216 mm
Więcej szczegółów

Lamy na gigancie? W polskich górach? Ta historia zdarzyła się naprawdę!

Wcale nie za górami, za lasami, a całkiem niedaleko, i wcale nie dawno, dawno, a kilka lat temu żyły sobie lamy, które postanowiły opuścić bezpieczną zagrodę i udać się na spacer po Karkonoszach. Jedna z nich, Regina, wkrótce wróciła do domu. Druga, tytułowy Zbój, wędrowała po górach przez wiele miesięcy, by spełnić swoje wielkie marzenie o wolności, powrocie w rodzinne Andy i odnalezieniu Ducha Gór. Zanim dowiecie się, czy jej się to udało, poznacie wspaniałe przygody ciekawej świata lamy, spotkacie mnóstwo fascynujących zwierząt i poszukacie odpowiedzi na pytanie o to, co jest w życiu najważniejsze.
Losy Zbója i Reginy pięknie opisała doskonale znana młodym czytelnikom i czytelniczkom autorka – Joanna Jagiełło. Zainspirowała ją prawdziwa historia lam uciekinierek i ich górskiej wędrówki. Karkonoską przyrodę olśniewająco zilustrował mistrz Marcin Minor.

O autorze

Joanna Jagiełło

Joanna Jagiełło

Autorka licznych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także wierszy i opowiadań.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 165 x 216 mm
Liczba stron 176
Data premiery 11.10.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326840654