Wojciech Mikołuszko Wielkie pytania małych ludzi

  • Seria:  
Tylko dzieci i geniusze nie boją się zadawać najtrudniejszych pytań i dziwić zjawiskom, które uchodzą uwadze większości dorosłych - mówi w swojej nowej książce Wojciech Mikołuszko, autor bestsellerów „Tato, a po co?”, „Tato, a dlaczego?”. Tym razem mierzy się z…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Ilustracje Joanna Rzezak
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2014
Format 210 x 265 mm
Więcej szczegółów

Tylko dzieci i geniusze nie boją się zadawać najtrudniejszych pytań i dziwić zjawiskom, które uchodzą uwadze większości dorosłych – mówi w swojej nowej książce Wojciech Mikołuszko, autor bestsellerów „Tato, a po co?”, „Tato, a dlaczego?”. Tym razem mierzy się z 51 nowymi „Wielkimi pytaniami małych ludzi”. Choć zadały je dzieci i czasami brzmią bardzo nienaukowo, każde z nich okazuje się kluczowe dla zrozumienia świata, w którym żyjemy. Nad odpowiedziami od wielu lat, a czasami od wieków głowią się najtęższe umysły ludzkości. Autor w pocie czoła przeszukuje książki, naukowe czasopisma, rozmawia z badaczami i popularyzatorami nauki, by udzielić jak najprawdziwszych i najbardziej aktualnych odpowiedzi. Nie ma dla niego pytań zbyt prostych, ani zbyt naiwnych. W każdym jest do odkrycia jakaś niezwykła, zaskakująca prawda. Dzięki temu książka Wojciecha Mikołuszki nie tylko zaspokaja dziecięcą ciekawość świata, ale wciąż na nowo ją rozbudza.

Joanna Rzezak, autorka ilustracji, opatrzyła tekst dodatkową, równoległą narracją, pełną przystępnych schematów i infografik, obrazkowych gier i zabaw.

Książka „Wielkie pytania małych ludzi” zainspirowała rubryka pod tym samym tytułem, która ukazuje się co piątek w 'Gazecie Wyborczej’. Pytania zadają w niej same dzeci.

O autorze

Mikołuszko

Wojciech Mikołuszko

Mikołuszko Wojciech – urodzony w Bielsku Podlaskim przyrodnik, dziennikarz naukowy, autor książek dla dzieci. Najczęściej pisze o przyrodzie, w tym o ewolucji, paleontologii i ekologii.…

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 210 x 265 mm
Liczba stron 112
Data premiery 28.05.2014
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2014
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326813429

E-book

Liczba formatów 1 (PDF)
Rozmiar plików PDF - 43.2MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania , 2014
ISBN 978-83-268-3001-3

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 446.1MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-3872-9