Wojciech Mikołuszko Wielkie przygody w świecie przyrody

  • Seria:  
Zdobywali szczyty wygasłych wulkanów, odkrywali szczątki pradawnych zwierząt, przedzierali się przez tętniące tajemnicą dżungle.  Dziś dokumentują dziewiczą naturę i walczą o jej ochronę. Poznaj niesamowitych odkrywców dzikiej natury, naukowców i pasjonatów, dla których przyroda stała się przygodą ich życia! Może stanie…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Ilustracje Joanna Rzezak
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Format 210 x 265 mm
Więcej szczegółów

Zdobywali szczyty wygasłych wulkanów, odkrywali szczątki pradawnych zwierząt, przedzierali się przez tętniące tajemnicą dżungle. 

Dziś dokumentują dziewiczą naturę i walczą o jej ochronę.

Poznaj niesamowitych odkrywców dzikiej natury, naukowców i pasjonatów, dla których przyroda stała się przygodą ich życia! Może stanie się również twoją?

Niezwykli ludzie, o których przeczytasz w tej książce, żyli w różnych epokach i zakątkach świata. Różni ich wiele, łączy pasja do przyrody. Osiemset lat temu św. Franciszek głosił kazania do ptaków i przyjaźnił się ze zwierzętami. Dwieście lat temu Alexander von Humboldt, wspinając się w dzikich górach, odkrył, że w świecie natury wszystko jest ze sobą powiązane, a naruszenie równowagi prowadzi do katastrofy, o której dziś mówi nastoletnia Greta Thunberg, przemawiając do polityków w walce o przyszłość naszej planety. Podobnie jak słynny przyrodnik sir David Attenborough, którego filmy oglądają miliony widzów na całym świecie. Przez karty tej wspaniale ilustrowanej książki przewija się wiele fascynujących postaci, które związały swoje życie z przyrodą, jak badaczka szympansów Jane Goodall, poetka i biolożka Urszula Zajączkowska, muzyk grający na klarnecie z wielorybami David Rothenberg, fotografka dzikiej przyrody Iwa Momatiukmałżeństwo Łyczków prowadzące schronisko dla dzikich zwierząt i wiele innych.

Teraz czas na ciebie. Czytaj, zainspiruj się i przeżyj swoją własną przygodę. Wyjdź z domu, zobacz, z kim dzielisz ziemię, zdobywaj szczyty, rusz szlakiem polskich dinozaurów, obejrzyj wschód słońca, szkicuj, obserwuj, uruchom wyobraźnię.

Będę szczęśliwy, jeśli ta książka zainspiruje was do odnalezienia własnej ścieżki w przyrodzie. Powodzenia w samodzielnej wędrówce!

– Wojciech Mikołuszko

O autorze

Mikołuszko

Wojciech Mikołuszko

Mikołuszko Wojciech – urodzony w Bielsku Podlaskim przyrodnik, dziennikarz naukowy, autor książek dla dzieci. Najczęściej pisze o przyrodzie, w tym o ewolucji, paleontologii i ekologii.…

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 210 x 265 mm
Liczba stron 128
Data premiery 12.11.2020
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326836022

E-book

Liczba formatów 1 (PDF)
Rozmiar plików PDF - 56.7MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
ISBN 978-83-268-3409-7

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 536.1MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
ISBN 978-83-268-3639-8