Maria Konnikova Myśl jak pokerzysta. Jak nauczyłam się być czujna, kontrolować sytuację i zwyciężać

  • Seria:  
NAUCZ SIĘ MYŚLEĆ JAK POKERZYSTA i LEPIEJ PODEJMOWAĆ DECYZJE, BY WYGRYWAĆ ŻYCIOWE ZAWODY! Psycholożka, badaczka ludzkich zachowań i autorka poczytnych poradników Maria Konnikova nigdy wcześniej nie grała w pokera, kiedy zwróciła się do Erika Seidela – pokerowego mistrza świata –…
Kategoria Poradniki
Tłumaczenie Krzysztof Kurek
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
mysl-jak-pokerzysta_model_lewy.jpg (JPG, 561kB) Pobierz
mysl-jak-pokerzysta_model_prawy.jpg (JPG, 553kB) Pobierz
mysl-jak-pokerzysta_okladka_plaska.jpg (JPG, 3MB) Pobierz
mysl-jak-pokerzysta_okladka_tyl.jpg (JPG, 2MB) Pobierz
opis-książki_Myśl-jak-pokerzysta.docx (DOCX, 14kB) Pobierz

NAUCZ SIĘ MYŚLEĆ JAK POKERZYSTA i LEPIEJ PODEJMOWAĆ DECYZJE, BY WYGRYWAĆ ŻYCIOWE ZAWODY!

Psycholożka, badaczka ludzkich zachowań i autorka poczytnych poradników Maria Konnikova nigdy wcześniej nie grała w pokera, kiedy zwróciła się do Erika Seidela – pokerowego mistrza świata – z prośbą, by został jej mentorem. Zarabianie na pokerze interesowało ją mniej niż nauka o życiu, jaka płynęła z kart. Pasmo osobistych niepowodzeń i refleksje na temat idei szczęścia, przypadku i pecha w życiu skierowały ją w stronę pokera, gdyż zdaniem ekspertów jest to najlepsza gra do nauki rozróżniania tego, co możemy kontrolować, a czego nie.
Seidel wprowadził ją do fascynującego świata wysokich stawek i owładniętych karcianą obsesją mężczyzn, a wtedy wydarzyło się coś zdumiewającego… Konnikova zaczęła wygrywać turnieje i zarabiać na grze tysiące dolarów!

Nauczyła się nie tylko jak rozumieć swoich przeciwników, ale przede wszystkim samą siebie, jak podejmować decyzje pod presją oraz jak oddzielać emocje od podejmowanych wyborów. Odkryła też, jak możliwie najlepiej rozgrywać kiepskie karty i czym tak naprawdę jest… szczęście.
Fascynująca lektura nie tylko dla fanów kart, ale dla wszystkich, którzy chcą mieć realny wpływ na własną życiową wygraną.

Maria Konnikova miała cztery lata, gdy wyjechała z rodzicami z ZSRR i osiadła w USA. Ukończyła Harvard, dziś jest psycholożką, dziennikarką, stałą współpracowniczką „New Yorkera”, felietonistką m.in. „New York Timesa”, „Wall Street Journal” i „WIRED”, popularyzatorką nauki. Jest też autorką bestsellerowych książek: Myśl jak Sherlock Holmes i Myśl jak oszust.

Jeden z najbardziej niezwykłych rezultatów dziennikarskiego eksperymentu. To książka nie tylko o grze w pokera, ale o znaczeniu szczęścia, nauce o umiejętnościach i psychologii przechytrzania konkurentów.

Joshua Foer

To porywająca opowieść – z niepozorną bohaterką, która okazuje się czarnym koniem zawodów, mentorem przypominającym Yodę i całą masą szalonych postaci. Jest to również podręcznik, jak kontrolować życie, myśleć obiektywnie i podejmować lepsze decyzje. Czytanie tej książki jest jak wylosowanie koloru. Nie uwierzysz w swoje szczęście – i będziesz je pamiętał przez długi, długi czas.

Daniel H. Pink

Maria Konnikova zapytała, czy pracowitość, inteligencja i trening mogą pokonać przypadek, blef i manipulacje – a odpowiedź brzmi: „tak!”.

„The Spectator”

To książka, która pokaże ci, jak skuteczniej grać w grę w życie, i podnosząca na duchu podróż od zera do bohatera, która wywoła uśmiech w tych trudnych czasach.

Nature.com

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Poradniki
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 456
Data premiery 09.02.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326845772

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 795.0kB, MOBI - 1.6MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-3770-8

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 1.2GB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-3895-8