Jan Turnau Moja Arka

  • Seria:  
Jan Turnau jest jednym z najbardziej znanych świeckich głosicieli Ewangelii, ekumenistą i biblistą, słynnym Jonaszem z „Arki Noego” w „Gazecie Wyborczej”. „Moja Arka” to bogaty zbiór najcelniejszych i najciekawszych wpisów autora z bloga prowadzonego od 12 lat. Ponad 150 haseł…
Kategoria Religia, wiara
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów

Jan Turnau jest jednym z najbardziej znanych świeckich głosicieli Ewangelii, ekumenistą i biblistą, słynnym Jonaszem z „Arki Noego” w „Gazecie Wyborczej”.

„Moja Arka” to bogaty zbiór najcelniejszych i najciekawszych wpisów autora z bloga prowadzonego od 12 lat. Ponad 150 haseł swoistego „Alfabetu Turnaua” to pasjonujący przewodnik po współczesnym świecie wartości katolickich i ekumenicznych, których autor jest znawcą i krzewicielem.

W książce znajdują się również dwa wywiady z Janem Turnauem – Doroty Wodeckiej i Konrada Sawickiego – w których opisuje on swoją drogę życiową, od przedwojnia w rodzinnym majątku rodziców, przez okupacyjne dramaty i pierwszą pracę na rzecz PAX-u, po fascynującą przygodę intelektualną i obywatelską, jaką była długoletnia praca w miesięczniku „Więź” pod kierunkiem Tadeusza Mazowieckiego. Dzięki temu w „Mojej Arce” znaleźć można nie tylko autorskie interpretacje kwestii biblijnych i dotyczących praktykowania wiary katolickiej, ale i bogatą galerię słynnych postaci powojennego intelektualnego, religijnego i politycznego życia Polski. I to także od nieznanej dotąd strony anegdotycznej, bo poczucie humoru autora nie ustępuje jego wiedzy teologicznej.

O autorze

Jan Turnau

Jan Turnau Jeden z najbardziej znanych świeckich głosicieli Ewangelii, ekumenista i biblista, słynny Jonasz z Arki Noego w „Gazecie Wyborczej”. Jego książka "Moja Arka" to bogaty zbiór…

Na skróty

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Religia, wiara
Format 135 x 210 mm
Data premiery 28.03.2018
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
Numer wydania 1
ISBN 9788326825743

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 5.5MB, MOBI - 7.2MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
ISBN 978-83-268-2112-7,978-83-268-2113-4