Bestseller
Nowość

Noémi Orvos-Tóth Los, który dziedziczysz. Jak się uwolnić od rodzinnych traum

  • Seria:  
TYLKO DLATEGO, ŻE COŚ SIĘ KOŃCZY, NIE OZNACZA, ŻE ODESZŁO. Jeżeli nie podoba ci się twój los – cierpisz i nie znajdujesz w obecnym życiu żadnej tego przyczyny, spełniasz kolejno wszystkie zamierzenia, a mimo to jest ci źle – przeczytaj…
Kategoria Poradniki
Tłumaczenie Ryszard Zieliński
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
Los, który dziedziczysz – modelik książki (JPG, 105kB) Pobierz
Los, który dziedziczysz – okładka książki (JPG, 291kB) Pobierz
Los, który dziedziczysz – tylna okładka książki (JPG, 163kB) Pobierz

TYLKO DLATEGO, ŻE COŚ SIĘ KOŃCZY, NIE OZNACZA, ŻE ODESZŁO.

Jeżeli nie podoba ci się twój los – cierpisz i nie znajdujesz w obecnym życiu żadnej tego przyczyny, spełniasz kolejno wszystkie zamierzenia, a mimo to jest ci źle – przeczytaj tę książkę. Ta wielopokoleniowa podróż ku samoświadomości pomoże ci odnaleźć drogę do siebie. Ale również, gdy nie chcesz swego dziecka wciągnąć w los, który bezwiednie dziedziczysz –przeczytaj tę książkę. Koniecznie.

Ewa Woydyłło-Osiatyńska

W każdej podróży ku samopoznaniu przychodzi moment, w którym zdajemy sobie sprawę, że nasze problemy, lęki, negatywne wzorce i nieudane relacje, a nawet fizyczne objawy, mają swoje korzenie w odległej przeszłości. Traumy naszych przodków, nieprzepracowane straty, ograniczające przekonania odbijają się echem w codziennym życiu, niewidzialnie kształtując nasze przeznaczenie.

Wszyscy jesteśmy potomkami straumatyzowanych przodków. Ale w jaki sposób ukryta trauma babci związana z Holokaustem prowadzi do anoreksji u jej wnuczki? I w jaki sposób wczesna utrata matki skutkuje trudnościami w romantycznych związkach jej syna w późniejszym życiu?

W swojej głośnej książce Noémi Orvos-Tóth, węgierska psycholożka i psychoterapeutka, korzystając z najnowszych badań naukowych i własnej praktyki, analizuje wpływ dziedzictwa przeszłości na nasze życie. Poruszając różnorodne tematy, takie jak oczekiwania wobec płci dziecka, kolejność urodzeń w rodzinie, status jedynego dziecka i relacje pomiędzy rodzeństwem, dotyka jednocześnie palących kwestii transgeneracyjnego dziedziczenia traumy oraz roli przywiązania i więzi.

„Los, który dziedziczysz” stał się kamieniem milowym dla czytelników zainteresowanych samoświadomością. Wartko napisana, pełna bardzo osobistych i emocjonalnych historii z życia pacjentów autorki książka Noémi Orvos-Tóth porusza nasze najczulsze struny. Wielu z nas może odnaleźć tam okruchy własnych doświadczeń i dzięki lekturze zyskać szansę na uwolnienie się od ciężaru przeszłości.

O autorze

Noémi Orvos-Tóth

Noémi Orvos-Tóth

Jest psycholożką kliniczną specjalizującą się w przekazywaniu traum transgeneracyjnych, powtarzaniu dysfunkcyjnych działań indywidualnych i rodzinnych przez pokolenia, a także możliwościach uzdrowienia z nich i osiągnięcia elastycznej zdolności adaptacyjnej i wzrostu pourazowego.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Poradniki
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 296
Data premiery 15.05.2024
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326845253

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 974.1kB, MOBI - 1.5MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
ISBN 978-83-268-4549-9

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 502.5MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
ISBN 978-83-838-0063-9