Bestseller

Agnieszka Jucewicz Czując.

  • Seria:  
Agnieszka Jucewicz - autorka bestsellerów „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” i „Wybieraj wystarczająco dobrze” w mądrych, i poruszających rozmowach z wybitnymi znawcami ludzkiej psychiki – psychologami i psychoterapeutami Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską,…
Kategoria Poradniki
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 155 x 215 mm
Więcej szczegółów
Czujac_okladka_plaska.jpg (JPG, 4MB) Pobierz
Czujac_okladka_tyl.jpg (JPG, 2MB) Pobierz
czujac_rozk_3.png (PNG, 664kB) Pobierz
czujac_rozk_4.png (PNG, 693kB) Pobierz
model_Czujac_lewy.jpg (JPG, 444kB) Pobierz
model_Czujac_prawy.jpg (JPG, 726kB) Pobierz
Jucewicz_fot.jpg (JPG, 605kB) Pobierz

Agnieszka Jucewicz – autorka bestsellerów „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” i „Wybieraj wystarczająco dobrze” w mądrych, i poruszających rozmowach z wybitnymi znawcami ludzkiej psychiki – psychologami i psychoterapeutami Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Bloomem, Cezarym Żechowskim oraz seksuologiem Andrzejem Depko bierze na warsztat emocje i stany: wdzięczność, miłość, zazdrość i zawiść, poczucie winy i krzywdy, lęk, złość, radość, pokorę, stratę, współczucie, wstyd, nudę, euforię, namiętność, bliskość, przyjemność i smutek. Książkę ilustrował Arobal.

Jesteśmy pełni silnych emocji. Złość, zazdrość, strach – dzięki nim trwamy jako gatunek. Dziś je tłumimy, wymusza to na nas kultura. A one i tak dochodzą do głosu w implozjach lub eksplozjach.

Emocje proszą, by znaleźć do nich drogę, nazwać je, pozwolić im się w nas rozgościć, porozumieć się z nimi. Mają rację: w czasach, gdy od prawdziwego „ja” ważniejsze wydaje się „ja” fałszywe, fasada, insta „ja”, możemy na nie liczyć. Dobrze potraktowane emocje to nasi sojusznicy. Pozwolą kochać i żyć bez „dlaczego”. Pokażą, jak czuć się wystarczająco dobrym. Czerpać z życia, być tu i teraz. Jak dogadać się z emocjami? Poznać siebie, a nie żyć na autopilocie? Seria świetnych wywiadów w zbiorze „Czując” podrzuca przydatne sposoby.

Grażyna Plebanek

To jest książka pełna odpowiedzi na pytania, które ludzie zadają sobie sami. Agnieszka Jucewicz proponuje uczestnictwo w wyjątkowych spotkaniach. W dociekliwy i spontaniczny sposób, również w naszym imieniu, rozmawia ze swoimi bohaterkami i bohaterami. Uwaga, to jest publikacja o przedłużonym działaniu. Nie da się przed sobą udawać, że się jej nie przeczytało.

Mikołaj Grynberg

O autorze

Agnieszka Jucewicz

Dziennikarka od ponad 20 lat związana z „Gazetą Wyborczą”, autorka bestsellerów m.in. „Czując”; „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” (z Grzegorzem Sroczyńskim), „Wybieraj wystarczająco dobrze” oraz „Niepewności” (z Tomaszem Kwaśniewskim)

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Poradniki
Format 155 x 215 mm
Liczba stron 328
Data premiery 28.04.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326839504

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 6.1MB, MOBI - 6.7MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2019
ISBN 978-83-268-2828-7,978-83-268-2829-4