Margit Kossobudzka Człowiek na ba(k)terie. Jak czerpać energię i zdrowie z jelit?

  • Seria:  
„Jesteś bardziej bakterią niż człowiekiem”, „Mikroby nadchodzą”, „Bakterie rządzą naszymi myślami”, „Twój drugi mózg” - nagłówki artykułów na temat bakterii żyjących z organizmie człowieka mówią same za siebie. Jesteśmy zafascynowani drobnoustrojami zasiedlającymi organizm ludzki – z jednej strony odczuwając lęk…
Kategoria Poradniki
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
Format 160 x 235 mm
Więcej szczegółów

„Jesteś bardziej bakterią niż człowiekiem”, „Mikroby nadchodzą”, „Bakterie rządzą naszymi myślami”, „Twój drugi mózg” – nagłówki artykułów na temat bakterii żyjących z organizmie człowieka mówią same za siebie.

Jesteśmy zafascynowani drobnoustrojami zasiedlającymi organizm ludzki – z jednej strony odczuwając lęk jak przed „Obcym”, z drugiej ciekawość. Trudno się temu dziwić, ponieważ coraz większa jest świadomość, w jak dużym stopniu od równowagi pomiędzy korzystnymi i szkodliwymi drobnoustrojami zależy nasze zdrowie – odporność, samopoczucie, masa ciała, występowanie chorób przewlekłych.

Czym jest mikrobiom jelitowy? Czy nami rządzi? Kiedy może nam pomóc zachować zdrowie, a kiedy zaszkodzić? Czy ludzie różnią się między sobą florą jelitową? Dlaczego i jakie to ma konsekwencje?

Niniejsza książka, stworzona wraz z najwyższej klasy specjalistami w dziedzinie wiedzy o zdrowiu i chorobach naszych jelit, jest pierwszą polską odpowiedzią na lawinowo wzrastające zainteresowanie tym tematem. Jest to przystępnie podana, praktyczna wiedza, którą każdy z nas może zastosować, by żyć lepiej i zdrowiej.

O autorze

Margit Kossobudzka

Margit Kossobudzka Dziennikarka naukowa i medyczna, od 15 lat związana z „Wyborczą”. Z wykształcenia mikrobiolog środowiskowy, ukończyła Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Najchętniej pisze o profilaktyce,…

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Poradniki
Format 160 x 235 mm
Liczba stron 184
Data premiery 29.08.2018
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
Numer wydania 1
ISBN 9788326826900

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 975.4kB, MOBI - 1.4MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
ISBN 978-83-268-2167-7,978-83-268-2168-4