Krzysztof Koziołek Biały pył. Piekło na K2

  • Seria:  
Biały pył. Piekło na K2 - Krzysztof Koziołek W górach wysokich od lat działa seryjna morderczyni. Nazywa się K2. Największa ambicja himalaisty? Zdobyć zimą najniebezpieczniejszy szczyt świata. Przez dekady nie udawało się to nikomu, ale kiedy u podnóża K2 melduje się…
Kategoria Kryminał, sensacja, thriller
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
Bialy-pyl-KOLOR_plaska.jpg (JPG, 4MB) Pobierz
Bialy-pyl-KOLOR_tyl.jpg (JPG, 3MB) Pobierz
model_Bialy_pyl_lewy_KS.jpg (JPG, 490kB) Pobierz
model_Bialy_pyl_prawy_KS.jpg (JPG, 729kB) Pobierz
opis-książki_Bialy-pyl.docx (DOCX, 14kB) Pobierz

W górach wysokich od lat działa seryjna morderczyni. Nazywa się K2.

Największa ambicja himalaisty? Zdobyć zimą najniebezpieczniejszy szczyt świata. Przez dekady nie udawało się to nikomu, ale kiedy u podnóża K2 melduje się polska wyprawa, cel wydaje się osiągalny. W bazie na wierzch wychodzą jednak wzajemne pretensje, środowiskowe konflikty i sprzeczne dążenia. Czy grupa wybitnych indywidualności potrafi w ogóle współpracować?

W gronie tych słynnych wspinaczy jest też dwójka outsiderów: Zuza Niska, doświadczona himalaistka, której do tej pory drogę do przełomowych sukcesów blokował zwykły pech, oraz Krzysiek Garda, amator wspinaczki i dziennikarz oddelegowany do relacjonowania zmagań z górą. Wkrótce okazuje się, że w skonfliktowanym zespole to właśnie tych dwoje najciężej pracuje na zbiorowy sukces. Niska dostrzega w tym szansę na przerwanie złej passy, a Garda zaczyna ulegać hipnotycznemu wpływowi szczytu… Może i dla niego znalazłoby się miejsce w grupie szturmowej?

Kiedy głupi błąd prowadzi do poważnego wypadku, Garda staje przed dylematem: jego lojalność wobec partnerki może stanowić zagrożenie dla pozostałych uczestników wyprawy. Wkrótce śmierć jednego z nich wywoła szereg wątpliwości: co naprawdę stało się na stoku K2 i czy ktoś poza morderczą górą przyłożył rękę do tej tragedii…?

Krzysztof Koziołek w Białym pyle odświeża najlepsze tradycje powieści przygodowej i literatury wysokogórskiej. Efekt: górski thriller, w którym napięcie rośnie wraz z wysokością.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Kryminał, sensacja, thriller
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 392
Data premiery 25.08.2021
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Numer wydania 1
ISBN 9788326837241

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 959.2kB, MOBI - 1.6MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3725-8

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 1.1GB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3804-0