23 stycznia 2020

Wznowienie bestsellera Baracka Obamy „Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu”.

12 lutego

Udostępnij post

12 lutego 2020 ukaże się wznowienie książki Baracka Obamy „Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu” w tłumaczeniu Piotra Szymczaka. Książka od daty światowej premiery w 1995 roku nie schodzi z list bestsellerów – przetłumaczona na 27 języków została uznana za jeden z najważniejszych tytułów non-fiction XX wieku.

Kiedy „Odziedziczone marzenia” ukazały się po raz pierwszy, Barack Obama miał 34 lata i dopiero zaczynał polityczną karierę. Był idealistą, wierzył w siłę oddolnego działania, chciał mobilizować ludzi do walki o lepszy los.

Ale żeby wytyczyć ścieżkę, którą mają podążyć inni, trzeba najpierw zrozumieć drogę, jaką się samemu przebyło.

Dla młodego Baracka, syna białej Amerykanki i czarnego Kenijczyka, wychowanego w latach sześćdziesiątych XX wieku w białej rodzinie i kulturowym tyglu Hawajów, oznaczało to podróż śladami ojca, którego nie zdążył poznać, aż do sedna jego afrykańskiej tożsamości.

Zapis tej podróży to nie tylko wzruszająca rodzinna saga i opowieść o decydujących latach przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, ale także niezwykła przygodowo-etnograficzna opowieść o Kenii oraz inspirująca historia poszukującego tożsamości „pół-białego” w świecie, który nie toleruje połowicznych rozwiązań. Barack

Na tych stronicach znalazł się zapis osobistej podróży wewnętrznej — zapis starań młodego chłopaka, który poszukiwał ojca, ale zarazem sensu własnego życia jako czarnego Amerykanina.

fragment książki

Barack Obama pozostanie jednym z najważniejszych polityków początku XXI w. Jeśli chcecie wiedzieć, skąd wziął siłę woli, by stanąć na czele najpotężniejszego państwa na świecie, to odpowiedź znajdziecie w tej książce. Bez dwóch zdań jedna z najlepszych autobiografii politycznych w historii literatury.

Bartosz Węglarczyk

Płynnie, spokojnie, wnikliwie, Barack Obama prowadzi nas prosto do skrzyżowania najpoważniejszych pytań o tożsamość, klasę i rasę.

The Washington Post Book World

Doprawdy niezwykła.

Toni Morrison

Przepięknie napisana … poruszająca i szczera.

Scott Turow

Prowokacyjna… przekonująco opisuje zjawisko przynależności do dwóch różnych światów, a tym samym do żadnego z nich.

New York Times Book Review

Znakomite, czułe studium cudownej podróży młodego autora w dorosłość, jego poszukiwania wspólnoty i miejsca w niej, prób zrozumienia swoich korzeni i odkrywania poezji ludzkiego życia. Ta przenikliwa i mądra książka powie Ci coś o Tobie samym, niezależnie od tego czy jesteś czarny czy biały

Marian Wright Edelman

Uczciwa rzecz.

The Times

Obama jest urodzonym gawędziarzem, po mistrzowsku opanował sztukę opowieści barwnej, świetnie zainscenizowanej i wyczulonej na psychologiczne niuanse.

Sunday Times

Kup książkę

http://bit.ly/Odziedziczone_marzenia