WYSPA

20 maja 2022

„Wyspa” nowy thriller Adriana McKinty'ego

Udostępnij post
WYSPA

Trzymający w napięciu nowy thriller Adriana McKinty’ego, autora bestsellerowego „Łańcucha”

„Wyspa” to nie tylko opowieść o zaskakujących miejscach, w których kryje się zło. To także podróż po mrocznych zakamarkach ludzkiego umysłu. Pokazuje nam do czego jesteśmy zdolni, gdy najbliższym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, a także uświadamia, że nie zawsze możemy ufać każdemu kogo kochamy.

Heather, która poślubia Toma, wdowca z dwójką dzieci, postanawia zrobić wszystko, by zyskać przychylność nieufnie do niej nastawionych nastolatków. Budowaniu rodzinnych więzi ma służyć wspólny wyjazd. Dutch Island – prywatna, tropikalna wyspa, niedostępna dla zwykłych turystów, wydaje się idealnym miejscem do zwiedzania. I prawdopodobnie byłaby nim, gdyby nie wydarzył się nieszczęśliwy wypadek. Chwila nieuwagi i jedna zła decyzja powodują lawinę dramatycznych zdarzeń. Rajska wyspa okazuje się wyjętym spod prawa miejscem, zarządzanym przez klan O’Neillów. Heather i dzieci zostają oddzieleni od Toma. Zdani sami na siebie muszą uciekać przed lokalnymi prześladowcami. Nie ma czasu na strach i rozpacz. Trzeba zagrać w najstarszą grę świata. Zabij albo zgiń. Heather, która jeszcze kilka miesięcy temu nie wyobrażała sobie, że w tak młodym wieku stanie się odpowiedzialną matką, musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności i siły, aby ocalić nową rodzinę.

Fragment książki czyta dla Państwa Adam Cywka.

O autorze:

Adrian McKinty – urodził się i dorastał w Belfaście w Irlandii Północnej. Studiował filozofię na Uniwersytecie w Oxfordzie, zanim przeniósł się do Australii i Nowego Jorku. Jest autorem kilkunastu powieści kryminalnych, w tym nominowanej do nagrody im. Edgara Allana Poego i Złotego Sztyletu – debiutanckiej powieści „Dead I Well May Be”, a także docenionej przez krytyków serii z detektywem Seanem Duffy’m. Największym jego sukcesem jest wielokrotnie nagradzany thriller „Łańcuch” – bestseller New York Timesa. Książki McKinty’ego zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków, a on zdobył m.in. nagrodę Edgara, International Thriller Writers Award, trzykrotnie nagrodę Neda Kelly’ego oraz Theakston’s Old Peculier Crime Novel Award.