Premiery września 2024

28 sierpnia 2024

Premiery września 2024

Udostępnij post
Premiery września 2024

Długie jesienne wieczory coraz bliżej, dlatego nasze premiery września 2024 będą idealną propozycją czytelniczą na ten czas. Sprawdźcie jakie tytuły trafią do sprzedaży już wkrótce!

Kamila Bogucka, Lidia Wójcik
„Ogarnij tarczycę. Jak odzyskać zdrowie i siły przy hashimoto i niedoczynności”
Premiera: 11 września

Lidia i Kamila, dzięki swojej unikalnej umiejętności mówienia o trudnych medycznych tematach w sposób prosty i przystępny, pokazują że życie z chorobami tarczycy nie musi być pełne wyrzeczeń i trudności. Podkreślają, że z hashimoto, niedoczynnością i innymi chorobami tarczycy można żyć i czuć się dobrze oraz motywują do walki o swoje zdrowie. Ta książka to więcej niż tylko poradnik – to zaproszenie do lepszego, zdrowszego jutra.

Anne Applebaum
tłum. Michał Rogalski
„Koncern Autokracja. Dyktatorzy, którzy chcą rządzić światem”
Premiera: 11 września

Wydaje nam się, że wiemy, jak wygląda państwo autokratyczne: na czele stoi złoczyńca, który kontroluje armię i policję. Wojsko i służby grożą społeczeństwu zastosowaniem przemocy. Wśród obywateli są podli kolaboranci i dzielni opozycjoniści. Tymczasem w XXI wieku rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Dziś autokracja to nie jeden dyktator, ale skomplikowane sieci władzy tworzone przez podatne na korupcję struktury finansowe, złożony aparat bezpieczeństwa i profesjonalnych propagandystów. Członków „koncernu autokracja” nie jednoczy już ideologia, taka jak np. komunizm, ale pragnienie władzy, bogactwa i bezkarności. Lektura obowiązkowa.

Tomasz Kwaśniewski, Jacek Wasilewski
„Drużyna A (A)
Premiera: 11 września

Zabawna i poruszająca opowieść o zaufaniu, wsparciu i sile zespołu. Bo razem można pokonać największe słabości. Nawet wtedy, gdy pokusa jest naprawdę blisko.
Czwórka zmagających się z uzależnieniem alkoholików, aby uratować swój zadłużony ośrodek terapeutyczny, podejmuje się karkołomnej misji: przemycenia przez całą Polskę ładunku nielegalnego spirytusu. A żeby nie przerywać leczenia, drużyna porywa w trasę swojego terapeutę… Film pod tym samym tytułem w reżyserii Daniela Jaroszka – twórcy hitu Johnny – w gwiazdorskiej obsadzie w kinach już 20 września.

Maciej Jarkowiec
„Na bulwarach czyhają potwory. Filmowa historia Ameryki”
Premiera: 25 września

Za pomocą reportażu, eseju, legendy, zapisków z podróży, wspomnień i anegdot Maciej Jarkowiec snuje fascynującą, osobistą opowieść o sekretnym Hollywood: o wydarzeniach za kulisami największego przemysłu filmowego świata, które ukształtowały naszą zbiorową wyobraźnię. Hollywood okazuje się kluczem do zrozumienia USA i jego miejsca we współczesnym świecie – jako Imperium, kolosa na glinianych nogach i kraju, w którym prezydentami zostają aktorzy grający w podrzędnych westernach i biznesmeni o szemranej reputacji.

Grzegorz Dziedzic
„Blady Świt”
Premiera: 25
września
Po wyjściu z więzienia Teodor Rucki szybko pnie się po szczeblach gangsterskiej kariery. Bycie agentem tajnej policji i protegowanym samego Ala Capone to mieszanka wybuchowa, tym bardziej że przed Ruckim stoi karkołomne zadanie – doprowadzić do krwawej wojny gangów. Tylko że Rucki nie ma nic do stracenia. Jego żona Zosia została zamordowana, a nim kieruje jedno pragnienie: zemsta na ludziach, którzy w nagrodę za swoje zbrodnie znaleźli się na świeczniku. Żeby jej dokonać, on też będzie musiał dostać się na szczyt. Drogą ku zatraceniu. Napisana z filmowym rozmachem i w najlepszym literackim stylu opowieść o szalonej mafijnej karierze, krwawej vendetcie i cenie, jaką trzeba zapłacić za złudzenie sprawiedliwości.

„Asfaltowa pustynia”
S.A. Cosby
tłum. Jan Kraśko
Premiera: 25
września
Beauregard „Bug” Montage wierzy, że udało mu się zerwać z dawnym życiem. Nie jest już bezwzględnym przestępcą i najszybszym kierowcą na wschodnim wybrzeżu Stanów, ale skromnym mechanikiem samochodowym. Prowadzi warsztat, a po godzinach jest kochającym mężem i ojcem. Bug gra według reguł i… wszystko wskazuje na to, że sromotnie przegra.
Kiedy rachunki na jego biurku zaczynają się piętrzyć i rodzinie Montage’ów grozi utrata warsztatu i domu, Bug dostaje propozycję nie do odrzucenia. Chodzi o prostą fuchę. Wystarczy znowu wsiąść za kierownicę i złamać prawo.

„Patrz trochę szerzej. Hip-hopowy kurs literatury”
Piotr Szwed
Premiera:
25 września
Piotr Szwed, nauczyciel języka polskiego w jednym z łódzkich liceów, doktor od poezji Leśmiana, a przy tym dziennikarz muzyczny zafascynowany współczesnym hip-hopem rozprawia się z mitem nudnych lekcji polskiego i dzieli autorską metodą nauczania. Znajdziecie tu doskonale znane nazwiska pisarzy i pisarek, poetek i poetów, wzmianki o ulubionych i znienawidzonych lekturach, wyjaśnienie ważnych pojęć, omówienie idei kluczowych dla kolejnych epok, a wszystko to połączone ze strofami utworów m.in. Pro8l3mu, Quebonafide czy Paktofoniki.