Premiery maja 2025 polecają się na wiosenną lekturę! Sięgnij po praktyczny poradnik o sztuce komunikacji, odkryj na nowo postać Sokratesa, rozwiąż zagadkę kryminalną we Wrocławiu i weź udział w ważnej rozmowie o współczesnej męskości.
Jefferson Fisher
„Powiedzmy to sobie jasno. Jak rozmawiać, by dojść do porozumienia”
tłum. Dariusz Żukowski
Premiera: 7 maja
Jefferson Fisher uczy, jak jasno komunikować się w trudnych sytuacjach. Pokazuje, jak wyrażać swoje myśli, bronić granic i unikać manipulacji. Dzięki jego metodzie nauczysz się prowadzenia rozmów z intencją osiągnięcia porozumienia. Znajdziesz tu praktyczne rady na gaslighting, szantaż emocjonalny czy rozmowy z narcyzami.
Krzysztof Łapiński
„Najmądrzejszy. Biografia Sokratesa”
Premiera: 7 maja
Barwna biografia Sokratesa – filozofa, który odmienił myślenie o dialogu, polityce i etyce. Krzysztof Łapiński pokazuje jego życie na tle burzliwych Aten, gdzie ideały ścierały się z populizmem i wojną. Analizuje wpływ filozofa na europejską kulturę i wyjaśnia, za co budził skrajne emocje i dlaczego skazano go na śmierć.
Aga Kozak, Paweł Goźliński
„Sztuka męskości, czyli jak nie być chu*em”
Premiera: 21 maja
Jak być dzisiaj facetem, nie gubiąc po drodze samego siebie? Autorzy rozmawiają o męskości, seksualności i samotności facetów po patriarchacie, po ruchu #MeToo i czterech falach feminizmu. Szukają odpowiedzi na pytanie, jak budować dojrzałą, współczesną męskość. Poruszają tematy emocji, relacji, ciała i wstydu, oddając głos ekspertom z różnych dziedzin – od psychologii po kulturę.
Beata i Eugeniusz Dębscy
„Ostatni krzyk mody”
Premiera: 21 maja
Tomek Winkler i babcia Roma powracają! Śledztwo w sprawie emerytowanej modelki prowadzi ich do odkrycia dawnych tajemnic i niebezpiecznych intryg. Akcja rozgrywa się na wrocławskim Borku, w środowisku pełnym barwnych postaci i ukrytych konfliktów. Czy Winkler poradzi sobie z seniorką skrywającą więcej, niż mówi? A może wpadnie w sieć przebiegłej, starej pajęczycy?