19 stycznia 2018

"Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów" Uli Ryciak - premiera 1 lutego

To opowieść o wielkich namiętnościach i cenie, jaką się płaci za uwikłanie w miłość. On –  wiecznie głodny uczuć geniusz fortepianu i król życia, który święcił triumfy w największych salach koncertowych XX wieku, ona – uwiedziona jego czarem i talentem koneserka smaków, żona stojąca w cieniu męża.

Udostępnij post

„Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów”  Uli Ryciak to biografia intymna Anieli i Artura Rubinsteinów. Na rynku od 1 lutego.

 

To opowieść o wielkich namiętnościach i cenie, jaką się płaci za uwikłanie w miłość. On –  wiecznie głodny uczuć geniusz fortepianu i król życia, który święcił triumfy w największych salach koncertowych XX wieku, ona – uwiedziona jego czarem i talentem koneserka smaków, żona stojąca w cieniu męża. Przemierzyli razem cały świat, poznali najwybitniejszych ludzi swojej epoki, wychowali czworo dzieci. Wydawało się, że wiedli życie jak z bajki…

Pełna pasji i nieoczekiwanych zwrotów jak muzyka ich ulubionego Chopina, historia niezwykłego, trwającego blisko pół wieku związku, z Warszawą Paryżem, Nowym Jorkiem, Los Angeles i Wenecją w tle jest też historią  zeszłowiecznych zawieruch i opatrzoną mnóstwem anegdot kroniką wykwintnego życia towarzyskiego z udziałem samych sław, od Picassa przez królów i księżniczki po największych wirtuozów w dziejach.

© Li ErbenSygma via Getty Images

 

Ula Ryciak – autorka bestsellerowej biografii Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej, powieści Taniec ptaka, dziennika podróży po Ameryce Łacińskiej Clitoris Erectus i licznych reportaży podróżniczych. Współpracuje z wieloma periodykami, najczęściej publikując portrety ludzi przeoczonych przez historię.

fot. Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta

 

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Ulą Ryciak 15 lutego o godz. 19 do Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Plac Teatralny 1 w Warszawie (wejście główne). Rozmowę poprowadzi Michał Nogaś. Wstęp wolny. https://www.facebook.com/events/105988873533433/

 

 

Przeczytaj fragment książkiZamów przed premierą