Impact'24

21 lutego 2024

Michelle Obama będzie TOP Speakerką na Konferencji Impact'24 w Poznaniu

Udostępnij post
Impact'24

PIERWSZA WIZYTA byłej Pierwszej Damy USA w Polsce!

Jako autorka w Polsce Michelle Obama zasłynęła przede wszystkim za sprawą światowego megabestsellera „Becoming”, w którym opowiedziała swoją historię od dzieciństwa, aż po czas spędzony w Białym Domu. To historia o tym, że zawsze warto żyć na własnych warunkach. Niezależnie od tego jak wyglądasz i skąd pochodzisz, Twoja historia ma znaczenie i nikt Ci jej nie odbierze – należy do Ciebie.

Wspomnienia „Becoming” na świecie sprzedały się w ponad 15 milionach egzemplarzy w 49 językach i zdobyły nagrodę Grammy. Polskie wydanie w tłumaczeniu Dariusza Żukowskiego ukazało się nakładem Wydawnictwa Agora 13 lutego 2019 roku i do dziś sprzedało się w liczbie ponad 226 tys. egz.

Druga książka Michelle Obamy „Światło w nas. Jak żyć w niepewnych czasach” również zdobyła Grammy i miesiącami okupowała listę bestsellerów New York Timesa. Michelle dzieli się w niej swymi doświadczeniami i życiowymi lekcjami, które pomogły jej sprostać trudnym życiowym okolicznościom. W Polsce ukazała się jesienią zeszłego roku w tłumaczeniu Dariusza Żukowskiego.

Konferencja Impact’24

Impact to największy kongres gospodarczo-technologiczny w tej części Europy, koncentrujący się na najbardziej aktualnych, światowych trendach. To wydarzenie o światowym rozmachu, które jest unikalnym miejscem spotkań elity biznesu – przedstawicieli największych i najbardziej nowatorskich firm, kadry menedżerskiej najwyższego stopnia, światowej klasy ekspertów z różnych dziedzin oraz przedstawicieli instytucji rządowych i europejskich. W tym roku na wydarzeniu, które odbędzie się w Poznaniu, w dniach 15-16 maja, zapowiedziało swoją obecność ponad 1650 firm a organizatorzy przewidują ogółem ok. 7 tys. uczestników. Mówcami podczas każdej kolejnej edycji Impact’u są wpływowe osobowości świata biznesu, nauki i technologii, nauki i kultury. Podczas tegorocznego wydarzenia głos zabiorą topowi biznesmeni m.in. Mark Barnett – prezes Mastercard Europe, Sebastian Kulczyk – międzynarodowy inwestor, właściciel Kulczyk Investments i Michał Gajewski, Prezes Zarządu Santander Bank Polska S.A, Nathalie Roos, dyrektor generalna Lipton Teas and Infusions.
Oprócz przedstawicieli elity biznesu mówcami na każdej z kolejnych edycji Impactu są światowej klasy eksperci z różnych dziedzin, n.in. technologii, nauki i kultury. Prelegentami ubiegłorocznych edycji byli m.in. Yuval Noah Harari, Nassim Nicholas Taleb, Natalie Portman czy Hilary Clinton.
W tym roku zapowiada się jeszcze ciekawiej. Podczas Impact’24, na 8 multimedialnych scenach wystąpi 650 mówców, którzy w ramach 23 ścieżek tematycznych pochylą się nad takimi tematami jak m.in. geopolityka, marketing, nowoczesne przywództwo. Ważnym tematem w tym roku będą zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją. Jednym z tematów kongresu jest także Women’s Empowerment , kwestia wzmocnienia pozycji kobiet.

Podczas Impact’24 – oprócz Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych Michelle Obamy – głos zabiorą: znawca tematyki AI Kenneth Cukier (z-ca redaktora naczelnego The Economist), światowej sławy psychoterapeutka Esther Perel, strateg geopolityczny Peter Zeihan, znany politolog Ivan Krastev, ekspert ds. produktywności Chris Bailey, postępowa liderka i była premier Finlandii Sanna Marin oraz aktor i reżyser Jesse Einsenberg. Impact’24 to niewątpliwie wydarzenie, którego nie można przeoczyć.

Życie Michelle Obamy pokazuje, że nie musisz wyglądać w określony sposób ani zachowywać się w określony sposób, by się wpisać w obowiązujący model.

Więcej informacji na stronie organizatora Impact’24 .