18 LAT WYDAWNICTWA AGORA

1 czerwca 2022

Mamy 18 lat!

Udostępnij post
18 LAT WYDAWNICTWA AGORA

Mamy 18 lat! To dość, by poczuć się dojrzale i stanowczo zbyt mało, by przestać codziennie cieszyć się tym, co robimy – dla Was!

Minęła ta osiemnastka błyskawicznie, a przecież tyle się wydarzyło! Wszystko zaczęło się 1 czerwca 2004 roku, gdy ukazał się pierwszy tom naszej kolekcji dołączanej do „Gazety Wyborczej” (jeszcze pod nazwą Biblioteka Gazety Wyborczej): „Imię róży” Umberto Eco. Potem były kolejne kolekcje, z dziełami Stanisława Lema, Ryszarda Kapuścińskiego, Tadeusza Konwickiego a także z audiobookami – tak, nasza seria „Mistrzowie słowa” zapoczątkowała w Polsce modę na audiobooki! I wciąż się zmienialiśmy podążając za Waszymi literackimi potrzebami i fascynacjami. Literatura górska? Uwierzyliśmy, że historie wielkich polskich himalaistów to nie jest tylko temat dla hobbystów. Biografie? Tak, uwielbiamy je tak jak Wy, czy to wzruszając się listami Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej, czy też śledząc intelektualne wolty Susan Sontag. Chcemy wspierać Was we wszystkim, co trudne i dawać inteligentną rozrywkę i dreszczyk emocji jaki zapewniają książki naszych autorów kryminalnych i sensacyjnych. Chcemy oprowadzać Was z Jerzym Bralczykiem i Michałem Rusinkiem po meandrach polszczyzny a także po zakamarkach puszczy czy Arktyki z Adamem Wajrakiem. Z nami możecie podążać za czułą przewodniczką, żyć i kochać wystarczająco dobrze, ale też starzeć się bez godności;-) Z nami zobaczycie świat oczami Anne Applebaum, Donalda Tuska, Adama Bodnara, Oksany Zabużko, Billa Gatesa, Baracka i Michelle Obamów ale też oczami tych, których głosu na co dzień w ogóle nie słychać a słyszalnym czynią go znakomite teksty reporterów takich jak Magdalena Grzebałkowska, Mariusz Szczygieł, Jacek Hugo-Bader czy Paweł Piotr Reszka. Z naszym najmłodszym dzieckiem, Wydawnictwo Agora dla dzieci chcemy nasze i Wasze pociechy wciągać w fascynującą przygodę z literaturą. Ale to nie koniec, to – jesteśmy pewni – dopiero dobry początek naszej wspólnej przygody w wielkiej księgarni świata. Od osiemnastu lat jesteśmy dla Was. I wciąż będziemy!

DZIĘKUJEMY!!! Nie byłoby nas bez wszystkich tych, którym dziś chcemy szczególnie podziękować – dziękujemy z całego serca autorom i autorkom, tłumaczkom i tłumaczom, ilustratorom i ilustratorkom, wszystkim innym współtwórcom i współtwórczyniom naszych książek, którzy/które dzielą z nami pasję do literatury i sprawiają, że możemy się nią dzielić z Wami – Czytelniczkami i Czytelnikami!

Konkurs na 18 urodziny
Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym urodzinowym konkursie
„18 książek na 18 urodziny”
Kliknijcie w grafikę konkursową aby dowiedzieć się więcej!