24 sierpnia 2020

Książę - premiera powieści

Magdalena Parys, mistrzyni politycznych thrillerów powraca!

Udostępnij post

KSIĄŻĘ TO PORYWAJĄCA POWIEŚĆ O DEMONACH HISTORII, KTÓRE W NIEMCZECH BEZ WĄTPIENIA ŻYJĄ DO DZIŚ

Po pięciu latach od ukazania się „Magika”, który zdobył prestiżową Nagrodę Literacką Unii Europejskiej, Magdalena Parys powraca do cyklu berlińskiego powieścią „Książę” osnutą wokół szokującej historii Armii Cieni. Cztery lata po II wojnie światowej w Niemczech powstała tajna organizacja założona przez weteranów SS i Wehrmachtu. 70 lat później ktoś próbuje odbudować jej struktury, by przejąć władzę nad Europą i w rezultacie wskrzesić ideę Imperium Germanum.

„Książę”brawurowo łączy powojenną historię z napięciami, którymi bez wątpienia żyją dzisiejsze Niemcy.

W berlińskiej katedrze zostają odnalezione zwłoki ukrzyżowanego księdza. Na imigranckim osiedlu w niejasnych okolicznościach wybucha pożar. W poszczególnych landach rosną nastroje separatystyczne i odżywa toksyczny nacjonalizm. Komu są na rękę pozornie niezwiązane ze sobą sprawy? Bezwzględnemu Księciu, który pragnie przywrócić do życia Imperium Germanum? Działającemu poza demokratyczną kontrolą kontrwywiadowi? A może walczącym o najwyższą władzę członkom rządu? W meandrach afery będą musieli się odnaleźć znani z Magika prezydent berlińskiej policji Waldemar Tschapieski, dziennikarka Dagmara Bosch i komisarz Thomas Kowalski. Stawką jest nie tylko przyszłość państwa, ale również ich poplątane życie osobiste.

Wielowątkowy thriller, który nie pozwoli ci zasnąć. Skomplikowana intryga, zwroty akcji, silna kobieca postać, niejednoznaczni bohaterowie, berlińskie klimaty. Ale niech nas nie zmyli ten opis. Ta książka to także ostrzeżenie, że demony przeszłości śpią ukryte pod powierzchnią i czekają. Wystarczy iskra, by je obudzić, a nasz świat – demokracji, wolności, tolerancji – zniknie. Magdalena Parys daje nadzieję, że ten proces da się zatrzymać, ale wszystko zależy od nas.Katarzyna Kolenda-Zaleska, Fakty TVN, TVN24

Magdalena Parys zawieszona między Gdańskiem, Szczecinem a Berlinem pisze tak szczerze i tak dobrze. I z tą szczerością, uważnością i miłością kreśli sylwetki swoich bohaterów. A ja im wszystkim wierzę, tak samo jak Jej.  – Magda Mołek, dziennikarka, prowadzi na YouTubie swój kanał „W moim stylu”

Patroni medialni powieści „Książę” portal Lubimy czytać oraz booklips.