9 listopada 2021

Krwawnik, mniszek, ułudka

Premiera tomiku poetyckiego Natalii de Barbaro

Udostępnij post

„Krwawnik, mniszek, ułudka” to wyjątkowe wydanie wierszy Natalii de Barbaro, autorki bestsellerowej „Czułej przewodniczki”, która podbiła serca czytelniczek. 

Dom w butelce

Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”.

Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni Tkanki z 2017 roku, wzbogacają niepublikowane dotąd wiersze. Te pierwsze pokazują, jak poszukiwała właściwych sobie środków wyrazu. Jak krążyła wokół tematów, w których to, co drobne, materialne odbija się w tym, co metafizyczne. Te drugie, nowe utwory poetyckie potwierdzają, że kierunek, w jakim zmierza poezja de Barbaro nie zmienił się, choć dojrzał, wyostrzył się. Nie pyta już o pozwolenie tylko jasno i precyzyjnie opowiada o światach, na które poetka chce, byśmy zwrócili uwagę. Upomina się o nią dla tego, co wciąż jeszcze nieutracone, czyli warte naszego starania. To poezja kameralnego, ale odważnego mówienia. Opowiadania sobie historii cudzego i własnego istnienia.

Natalia de Barbaro – ur. 1970. Laureatka Nagrody „Zeszytów Literackich” im. Konstantego A. Jeleńskiego za debiut. Wydała dwa tomiki wierszy: Ciemnia (Zeszyty Literackie) i Tkanka (Wydawnictwo Literackie). Wiersze de Barbaro były tłumaczone na sześć języków.  W lutym 2021 roku Natalia de Barbaro wydała bestsellerową książkę „Czuła Przewodniczka. Kobieca droga do siebie” (Wydawnictwo Agora), która od miesięcy nie schodzi z list bestsellerów. 

Książka od 10 listopada 2021 do kupienia w wersji papierowej oraz formatach elektronicznych.