15 lutego 2018

Gorzka prawda o cukrze.

Autorzy bestsellerowej biografii prof. Zbigniewa Religi, Dariusz Kortko i Judyta Watoła, prezentują nową książkę: "Słodziutki. Biografia cukru"

Udostępnij post

Autorzy bestsellerowej biografii prof. Zbigniewa Religi, Dariusz Kortko i Judyta Watoła, prezentują nową książkę: „Słodziutki. Biografia cukru”

Przygoda ludzi z cukrem przypomina toksyczny związek pary kochanków. Faza ślepego zakochania to epoka wielkich odkryć geograficznych, kolonialnych podbojów i zachłyśnięcia się słodyczą na europejskich dworach. Dla tej miłości człowiek gotów jest zabić i zabija bez opamiętania. Czerwona lampka zapala mu się wraz z pierwszymi odkryciami naukowymi związanymi z chorobami wywoływanymi przez cukier. Zaczyna się czas podejrzeń i oskarżeń. Adwokatem kochanka staje się przemysł spożywczy, przekupuje go tysiącami słodkich wynalazków, colą, „zdrowymi” sokami, a nawet lepszym keczupem. Zrzuca winę na tego trzeciego: tłuszcz!
Teraz, gdy o cukrze wprost mówi się „biała śmierć” i najwyższa pora na rozwód z orzeczeniem o winie… okazuje się, że jesteśmy tak uzależnieni, że już nie umiemy bez naszego „słodziutkiego” żyć.

O książce:

Bohater tej książki jest niczym bezkarny szef mafii wchodzącej w konszachty z władcami i możnymi tego świata. Przyczynia się do upadku gospodarek, uzależnienia i śmierci tysięcy ludzi. A wszystko uchodzi mu płazem, bo jest przecież taki słodki!
Katarzyna Błażejewska-Stuhr, dietetyk kliniczny i psychodietetyk, autorka bloga Kachablazejewska.pl

Fascynująca historia rajskiej słodyczy, która od wieków zamienia ludzkie życie w piekło. Uważajcie! Po tej książce już nie sięgniecie po czekoladę z tą samą przyjemnością.
Anna Brzezińska, historyczka, pisarka, autorka bestsellera „Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach”

Przeczytałem tę niesamowitą książkę jednym tchem. Słodycz cukru to przynęta na gigantycznej wędce dla ludzkich słabości, to tsunami niszczące zdrowie, to droga przez pole minowe. Usuń cukier ze swojego stołu, ze swojej kuchni, ze swojego życia.
Antoni Huczyński, „Dziarski Dziadek”

To historia inna niż wszystkie. Co wyróżnia tę opowieść o cukrze? Przede wszystkim to, że sięga do prapoczątków – nie tylko uświadamia, jak bardzo jest szkodliwy, ale też jak manipulowano wiedzą na jego temat. Poznanie tej prawdy przyda się każdemu, kto chce zdrowo się odżywiać. Całość napisana lekkim językiem, pełna ciekawostek i nieznanych dotąd historii. Warto.
Oktawia Nowacka, pięcioboistka, olimpijka, zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Europy i Polski

Cukier to dla jednych rozkosz, dla innych przekleństwo. Spośród tysięcy pacjentów z cukrzycą, jakich miałem i mam pod opieką, zaledwie kilku potrafiło zmierzyć się z nią, decydując, że będą po prostu jedli mniej. Chciałbym bardzo, by było ich więcej. „Słodziutki. Biografia cukru” pomaga zrozumieć, dlaczego to ważne. Książkę przeczytałem z dużą przyjemnością i także Państwa zachęcam do lektury.
Prof. dr hab. Krzysztof Strojek, konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii

O Autorach:

Judyta Watoła, dziennikarka „Gazety Wyborczej” specjalizująca się w zdrowiu. W 2014 r. wraz z Dariuszem Kortko otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Współautorka książek „Czerwona księżniczka” o prof. Ariadnie Gierek-Łapińskiej oraz „Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga” i „Na szczycie stromej góry. Opowieści o transplantacjach” (z Dariuszem Kortko).

 

 Dariusz Kortko, dziennikarz „Gazety Wyborczej” od 1991 r., od 2004 r. redaktor naczelny jej katowickiej redakcji, współautor książek: „Dobry zawód. Rozmowy z lekarzami” (z Krystyną Bochenek), „Czerwona księżniczka”, „Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga”, „Na szczycie stromej góry” (z Judytą Watołą) oraz „Kukuczka” (z Marcinem Pietraszewskim). Z wykształcenia politolog, jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

 

Książka w mediach:

Klub Trójki: Słodki truciciel, czyli jak na nasze zdrowie wpływa cukier?

Pytanie na Śniadanie: DLACZEGO CUKIER MOŻE BYĆ BARDZO NIEZDROWY DLA NASZEGO ORGANIZMU?

Dzień Dobry TVN: Jesteśmy ćpunami cukru? Ekspert: „Można tak powiedzieć”

Gazeta.pl: „Jeść nago i przed lustrem” – być może to jedyna metoda, żebyśmy przestali zajadać się na śmierć [ROZMOWA]

WP.pl: „Biała śmierć” zbiera żniwo. Cukier uzależnia jak kokaina, ale nie chcemy bez niego żyć. (fragment książki)

Wyborcza.pl: „Słodziutki” uwiedzie każdego, ale wbije ci nóż w plecy. Czy jest na niego sposób?

 

KUP E-BOOKAKUP KSIĄŻKĘ