28 lutego 2018

BECOMING – WSPOMNIENIA MICHELLE OBAMY UKAŻĄ SIĘ W POLSCE 13 LISTOPADA 2018 NAKŁADEM WYDAWNICTWA AGORA

JEDNOCZESNA PUBLIKACJA W 24 JĘZYKACH I KILKUDZIESIĘCIU KRAJACH Na 13 listopada 2018 roku zaplanowano światową premierę oczekiwanych z ogromnym zainteresowaniem wspomnień Michelle Obamy, byłej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Udostępnij post

JEDNOCZESNA PUBLIKACJA W 24 JĘZYKACH I KILKUDZIESIĘCIU KRAJACH

 

Na 13 listopada 2018 roku zaplanowano światową premierę oczekiwanych z ogromnym zainteresowaniem wspomnień Michelle Obamy, byłej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Książka zostanie wydana pod oryginalnym tytułem Becoming, tytuł polski nie został jeszcze ustalony. Wspomnienia Michelle Obamy w Polsce ukażą się w druku i w postaci cyfrowej nakładem Wydawnictwa Agora. Informację o premierze książki przekazał dzisiaj Paweł Goźliński – redaktor naczelny wydawnictwa.

 

Książka Michelle Obamy ukaże się jednocześnie w 24 językach i kilkudziesięciu krajach.  

                

W swoim życiu pełnym znaczących dokonań Michelle Obama stała się jedną z najbardziej ikonicznych i ujmujących kobiet naszych czasów. Jako Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych – i pierwsza Afroamerykanka na tym stanowisku – pomogła uczynić Biały Dom bardziej otwartym niż kiedykolwiek wcześniej. Została wielką rzeczniczką kobiet, zarówno tych w USA, jak i na całym świecie, gruntownie zmieniając przyzwyczajenia rodzin w zakresie zdrowszego i bardziej aktywnego życia. Towarzyszyła mężowi, gdy prowadził Amerykę poprzez niektóre z najtrudniejszych chwil w historii kraju. A przy tym pokazała nam, jak się poruszać na parkiecie, totalnie wymiatała w Carpool Karaoke i wychowała dwie trzeźwo myślące córki, chociaż media, które nie wybaczają, cały czas patrzyły jej na ręce.

 

W tych wspomnieniach, historii głęboko przemyślanej i opowiedzianej z porywającą swadą, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata. Porządkuje doświadczenia, które ją ukształtowały – od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy musiała pogodzić macierzyństwo z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata. Swoje zwycięstwa i porażki, zarówno te publiczne, jak i prywatne, opisuje z niezawodną szczerością i wielkim humorem, opowiadając historię swego życia w taki sam sposób, w jaki je przeżyła: we własnych słowach i na własnych warunkach. Ciepła, mądra i odkrywcza – książka Becoming to zaskakująco intymny rozrachunek w wykonaniu kobiety wrażliwej i stanowczej, która konsekwentnie przerastała cudze oczekiwania. Jej opowieść potrafi natchnąć do tego samego.  

 

„Pisanie Becoming było głęboko osobistym doświadczeniem”, mówi Michelle Obama. „Dało mi przestrzeń, by po raz pierwszy szczerze się zastanowić nad nieoczekiwaną ścieżką mojego życia. Mówię w tej książce o moich korzeniach i o tym jak mała dziewczynka z południowego Chicago odnalazła swój głos i siłę, by walczyć o prawa innych. Mam nadzieję, że moja droga zainspiruje czytelników do odszukania w sobie odwagi i zostania ludźmi, jakimi chcą być. Nie mogę się doczekać, by podzielić się moją historią”.

 

Anglojęzyczne wydanie Becoming ukaże się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie nakładem Crown Publishing Group/Penguin Random House, a w Zjednoczonym Królestwie i terytoriach Brytyjskiej Wspólnoty Narodów nakładem Viking/Penguin Random House UK. Tłumaczenie książki ukaże się również w 22 innych językach: hiszpańskim (Plaza & Janés/Penguin Random House Grupo Editorial); niemieckim (Goldmann Verlag/Verlagsgruppe Random House); portugalskim – norma brazylijska (Objetiva/Companhia das Letras); portugalskim – norma europejska (Objectiva/Penguin Random House Portugal); katalońskim (Rosa dels Vents/Penguin Random House Grupo Editorial); francuskim (Editions Fayard); albańskim (Dudaj Publishing); arabskim (Hachette Antoine/Naufal); chińskim (Business Weekly Group); czeskim (Argo); duńskim (Lindhardt og Ringhof); niderlandzkim (Hollands Diep); fińskim (Otava Publishing Company); greckim (Athens Bookstore Publications); hebrajskim (Yedioth Books); węgierskim (HVG Publishing Co.); włoskim (Garzanti); japońskim (Shueisha); koreańskim (Woongjin Think Big Co., Ltd.); litewskim (Alma Littera); norweskim (Cappelen Damm); szwedzkim (Bokförlaget Forum); wietnamskim (First News – Tri Viet Publishing Co., Ltd.).