7 października 2019

"Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli Ci odnaleźć swój głos"

Dziennik zawiera wstęp Michelle Obamy

Udostępnij post

„Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli Ci odnaleźć swój głos” to publikacja towarzysząca wspomnieniom
Michelle ObamyBecoming. Moja historia”, która ukaże się jesienią w 20 krajach na całym świecie, w tym w Polsce.
Data polskiej premiery dziennika to 19 listopada 2019r.

„Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli Ci odnaleźć swój głos” to publikacja towarzysząca książce Michelle ObamyBecoming. Moja historia” – najlepiej sprzedającym się wspomnieniom na świecie. W Polsce zostanie wydana 19 listopada 2019 r. przez Wydawnictwo Agora, wydawcę „Becoming. Moja historia”. Dziennik ukaże się w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie 19 listopada 2019 r. w Wydawnictwie Clarkson Potter (imprint Random House, oddział Penguin Random House).

Dziennik Becoming zawiera intymne wprowadzenie Michelle Obamy oraz ponad 150 inspirujących pytań i cytatów, które współgrają z kluczowymi tematami w pamiętniku Obamy i które mają pomóc czytelnikom zastanowić się nad ich osobistą i rodzinną historią, ich celami, wyzwaniami i marzeniami oraz pomóc im zobaczyć co ich porusza i przynosi nadzieję oraz jaką przyszłość wyobrażają sobie dla siebie i swojej społeczności

Dziennik ukaże się w ponad 20 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, Indiach, Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Brazylii, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Tajwanie i Chinach, a wkrótce zostaną ogłoszone kolejne terytoria. 

Pisząc swoje wspomnienia, Michelle Obama podzieliła się swoją niezwykłą życiową podróżą, aby pomóc stworzyć przestrzeń dla innych, by mogli opowiadać swoje historie i dać ludziom odwagę, by odkryli siłę własnego głosu. Dzięki tej publikacji czytelnicy otrzymują teraz zachętę do odnalezienia wartości w swoich osobistych podróżach, swoim własnym „stawaniu się”. 

Michelle Obama pisze we wstępie do dziennika Becoming: „Mam nadzieję, że użyjecie tego dziennika do zapisywania swoich doświadczeń, myśli i uczuć, ze wszystkimi ich niedoskonałościami i bez oceniania…Nie musimy pamiętać wszystkiego. Ale wszystko, co pamiętamy, ma wartość”. 

Od czasu światowej premiery 13 listopada 2018 roku, wspomnienia Michelle Obamy sprzedały się w ponad 11,5 milionie egzemplarzy w formatach drukowanych, cyfrowych i audio na całym świecie, w tym 7,5 miliona egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wspomnienia zostały opublikowane w 45 językach. 

Światowe prawa do publikacji dziennika Becoming zostały nabyte przez Penguin Random House od przedstawicieli autorki, Roberta B. Barnetta i Deneena Howella z Williams & Connolly.

O MICHELLE OBAMIE:

Michelle Robinson Obama była pierwszą damą Stanów Zjednoczonych od 2009 do 2017 roku. aObama, absolwentka Princeton University i Harvard Law School, rozpoczęła swoją karierę zawodową jako prawnik w chicagowskiej kancelarii prawnej Sidley & Austin, gdzie poznała swojego przyszłego męża, Baracka Obamę. Później pracowała w biurze burmistrza Chicago, na Uniwersytecie w Chicago oraz w Centrum Medycznym Uniwersytetu w Chicago. Założyła również Chicagowski oddział Public Allies, organizacji przygotowującej młodych ludzi do pracy w służbie publicznej. Jest autorką

docenianego przez krytyków pamiętnika BECOMING, który sprzedał się w ponad 11,5 miliona egzemplarzy na całym świecie, oraz bestsellerowej książki New York Times American Grown. Państwo Obam mieszkają obecnie w Waszyngtonie (DC) i mają dwie córki: Malię i Saszę.

Odwiedź stronę www.becomingmichelleobama.com

Informacje o prawach autorskich:

W USA i Kandzie ukaże się anglojęzyczne wydanie dziennika Becoming wydane przez Crown/Penguin Random House a w Wielkiej Brytanii i na terytoriach Brytyjskiej Wspólnoty Narodów przez Viking/Penguin Random House UK. Ponadto ukażą się następujące wersje językowe: hiszpański (Plaza & Janés/Penguin Random House Grupo Editorial); niemiecki (Goldmann Verlag/Verlagsgruppe Random House); portugalski-Brazylia (Objetiva/Companhia das Letras); portugalski/portugalski (Objectiva/Penguin Random House Portugal); uproszczony chiński (Penguin Random House China); francuski (Editions Fayard); złożony chiński (Business Weekly Group); duński (Lindhardt og Ringhof); holenderski (Hollands Diep); fiński (Otava Publishing Company); włoski (Garzanti); norweski (Cappelen Damm) i szwedzki (Bokförlaget Forum).