Wydawnictwo Agora

Od ponad 15 lat Wydawnictwo Agora specjalizuje się w literaturze faktu i biografiach, choć nie brakuje w naszej ofercie także książek historycznych, mądrych poradników, wywiadów, przewodników turystycznych, bogatego katalogu audiobooków oraz klasyki (kolekcje dzieł Stanisława Lema, Marka Hłaski czy Ryszarda Kapuścińskiego). Zaufało nam wielu wybitnych autorów, między innymi Hanna Krall, Jacek Hugo-Bader, Magdalena Grzebałkowska, prof. Jerzy Bralczyk i prof. Jan Miodek, Mariusz Szczygieł, Adam Wajrak, Witold Szablowski, Michał Rusinek Joanna Fabicka, Grzegorz Kasdepke.

Ważną pozycją są również albumy muzyczne z różnych gatunków: od popu przez rock, hip-hop, alternatywę aż po jazz. Produkujemy koncerty, które rejestrujemy i wydajemy na płytach DVD, wspieramy debiutantów, promujemy dobrą muzykę i ważne artystyczne inicjatywy. Projekty muzyczne naszego wydawnictwa cieszą się uznaniem krytyków i słuchaczy – wiele z nich osiągnęło status złotych i platynowych płyt. Większość naszych albumów ma także edycje winylowe.

Od roku możemy pochwalić się prężnie działającym działem Digital, który zajmuje się bezpośrednią dystrybucją muzyki do polskich i globalnych sklepów cyfrowych. Agora Digital Music to również sieć na YouTube, która oferuje kompleksową obsługę kanału artystów i wytwórni, a także dostęp do technologii Content ID.

Agora produkuje i wprowadza na ekrany kin filmy, które biją rekordy popularności, m.in. „Drogówka”, „Bogowie”, „Karbala”,„Po prostu przyjaźń” czy „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Nasze Wydawnictwo jest wydawcą tych filmów na DVD i Blu-ray, regularnie wprowadzając je na listy bestsellerów.

Share This