Najlepsza Książka, Najlepsza Płyta, Najlepszy Film, Odkrycie Roku – Wydawnictwo Agora zdobyło aż sześć nominacji w pięciu kategoriach tegorocznych Bestsellerów Empiku 2019, jednego z największych plebiscytów kulturalnych w Polsce. Lista laureatów zostanie ogłoszona 4 lutego br.

„Bestsellery Empiku” to od ponad 20 lat jeden z największych plebiscytów kulturalnych w Polsce, w którym nagradzani zostają autorzy najpopularniejszych książek, płyt i filmów sprzedanych w roku 2019. Pisarze, artyści muzyczni i reżyserzy sklasyfikowani są w top 5 dziesięciu kategorii, które w minionym roku były najchętniej kupowane przez klientów salonów Empik oraz platformy Empik.com. Rocznie jest to blisko 40 milionów głosów na konkretne produkty i twórców.

W tegorocznej edycji po raz pierwszy, obok najpopularniejszych nazwisk, nagrodzeni zostaną także artyści będący na początku kariery, których dzieła z 2019 roku odbiły się szerokim echem w świecie kultury –  decyzją jury otrzymają oni nagrodę Odkrycie Empiku.

 

 

Wydawnictwo Agora zostało nominowane w 5 kategoriach:

Książka:

  1. Kolejne 365 dni Blanka Lipińska – TOP 5 w kategorii Literatura obyczajowa
  2. Becoming. Moja historia”  Michelle Obama – TOP 5 w kategorii Audiobook

Muzyka:

  1.  „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Leszek Możdżer Oficjalny Profil – TOP 5 w kategorii Muzyka filmowa
  2. „Nieumiarkowania Król –  w kategorii Odkrycie Roku

Film:

  1. Kamerdyner” Filip Bajor – TOP 5 w kategorii Film fabularny
  2.  „Ukryta gra” – Piotr Głuchowski, Łukasz Kośmicki, Marcel Sawicki – w kategorii Odkrycie Roku

Nominowanych i laureatów w każdej z kategorii wyłania pięcioosobowe jury, składające się z krytyków, uznanych artystów oraz ekspertów w danej dziedzinie.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 4 lutego br. podczas uroczystej gali „Bestsellery Empiku 2019”, którego transmisje będzie można oglądać na antenie TVN od godz. 20:15. Wydarzenie będzie jednocześnie streamingowane na Facebooku Empiku oraz stronie Empik.com, gdzie już od godz. 19:30 widzowie będą mogli śledzić kulisy eventu oraz posłuchać wywiadów z gośćmi wydarzenia.


Tagi: , , , , , ,

Share This