Michał Nogaś Z niejednej półki. Wywiady (wersja z autografem)

  • Seria:  
Michał Nogaś od wielu lat rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią. Zachęca do rozmów o polityce i współczesności. „Z niejednej półki” to zbiór najciekawszych wywiadów z najważniejszymi autorami z…
Kategoria Wywiady, wspomnienia
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Format 135 x 215 mm
Więcej szczegółów

Michał Nogaś od wielu lat rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią. Zachęca do rozmów o polityce i współczesności. „Z niejednej półki” to zbiór najciekawszych wywiadów z najważniejszymi autorami z całego świata oraz reportaż z pewnego śledztwa.

Alice Munro po otrzymaniu Nagrody Nobla wycofała się z życia publicznego i nie udziela wywiadów. Autorka kultowych opowiadań mieszka w niewielkim, ale uroczym mieście nad jeziorem Ontario. Michał Nogaś specjalnie dla Państwa postanowił podążyć tropem pisarki. Gdy już tracił nadzieję na spotkanie z Noblistką, spotkał ją po prostu w kawiarni. Jak się dalej potoczyła ta historia?

W książce znajdą się również nigdy niepublikowane wywiady z Olgą Tokarczuk czy Dorotą Masłowską, nowa rozmowa z Mariuszem Szczygłem, który zdradza jakie książki ratują mu życie, pierwszy wspólny wywiad małżeństwa pisarzy Agnety Pleijel i Macieja Zaremby Bielawskiego, opowieść Małgorzaty Rejmer o albańskich kobietach i rozmowę z Jerzym Pilchem o tym, jak napisać dobry felieton.

„Z niejednej półki” to również wstrząsające wywiady z brazylijskimi pisarzami – Michelem Laubem i Bernardo Kucinskim oraz rozmowy z czworgiem laureatów Literackiej Nagrody Nobla – Olgą Tokarczuk, Swietłaną Aleksijewicz, Orhanem Pamukiem i Mario Vargasem Lloysą, a także czołówką światowych twórców i twórczyń, m.in.: Margaret Atwood, Paulem Austerem, Chimamanda Ngozi Adichie, Sarah M. Broom, Javierem Marìasem, Karlem Ove Knausgårdem, Zadie Smith czy Elizabeth Strout.

O autorze

Michał Nogaś

Michał Nogaś Dziennikarz prasowy i radiowy. Związany z "Gazetą Wyborczą", wcześniej radiową Trójką. Rozmawia z pisarzami w Polsce i za granicą. Fan Dawida Bowiego.Sprawdź książki

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Wywiady, wspomnienia
Format 135 x 215 mm
Liczba stron 688
Data premiery 14.10.2020
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326836008

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 3.9MB, MOBI - 5.0MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
ISBN 978-83-268-3382-3