Brandon Hobson Tam, gdzie rozmawiają umarli

Oklahoma, lata 80. XX wieku. Piętnastoletni chłopiec z plemienia Cherokee trafia do białej rodziny zastępczej, która opiekuje się już dwójką innych dzieci, w tym starszą od niego o dwa lata Rosemary, dziewczyną tak jak i on rdzennie amerykańskiego pochodzenia. Harold,…
Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Tłumaczenie Jarek Wastermark
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
Tam-gdzie_plaska (JPG, 2MB) Pobierz
Tam-gdzie_tyl (JPG, 2MB) Pobierz
model_Tam_gdzie_rozmawiaja_lewy_KS (JPG, 293kB) Pobierz
model_Tam_gdzie_rozmawiaja_prawy_KS (JPG, 263kB) Pobierz
opis-książki_Tam-gdzie (DOCX, 13kB) Pobierz

Oklahoma, lata 80. XX wieku. Piętnastoletni chłopiec z plemienia Cherokee trafia do białej rodziny zastępczej, która opiekuje się już dwójką innych dzieci, w tym starszą od niego o dwa lata Rosemary, dziewczyną tak jak i on rdzennie amerykańskiego pochodzenia. Harold, ich zastępczy ojciec, pracuje jako nielegalny bukmacher, a jego „skarb”, ukryte na terenie posesji dolary, mógłby odmienić los trojga młodocianych bohaterów… Gdyby tylko udało się je zdobyć.

Fascynacja Rosemary i piętno dziecięcych krzywd są tłem tej kameralnej historii o dorastaniu, jednocześnie lirycznej i surowej, która rozpoczyna się od tragedii, a następnie cofa, by opowiedzieć, jak do niej doszło. Ciemna, nieomal nocna powieść Hobsona, znalazła się w finale NationalBookAward, najważniejszej amerykańskiej nagrody literackiej.

Wyjątkowo poruszająca książka, wyrastająca ponad formułę „powieści o dorastaniu”.  

Publishers Weekly 

W bolesnej, pełnej naturalizmu narracji Hobson pokazuje dramat zapomnianych przez wszystkich ludzi, zmagających się z życiem na peryferiach społeczeństwa. 

Booklist 

Hobson posiada wyjątkowy dar: potrafi wciągnąć czytelnika w bardzo mroczne rejony, a potem wyprowadzić po stronie światła, nie tracąc przy tym wiarygodności. 

Reader’s Digest 

O autorze

Brandon Hobson

Brandon Hobson Publikował na łamach „The Believer”, „The Paris Review Daily”, „Conjunctions”, „NOON”, „Post Road” i „Narrative Magazine”. Jest autorem powieściThe Removed,Desolation of Avenues Untold…

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 380
Data premiery 03.03.2021
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326841194

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 611.7kB, MOBI - 1.1MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3434-9