Ta płyta musiała się ukazać. Taki projekt wymagał rozwinięcia. „nowOsiecka” to płyta na której Brodka, Mela Koteluk, L.U.C, Natalia Grosiak, Piotr Rogucki, Natalia Przybysz, The Dumplings, Misia Furtak, Krzysztof Zalewski i Czesław Śpiewa, odkrywali mniej znane dla siebie piosenki Agnieszki Osieckiej. Efekt jest znakomity.

 

Jeszcze raz okazało się, że teksty Osieckiej są ponadczasowe i nadal brzmią dobrze, a w wykonaniu artystów, którzy nie poznali autorki osobiście nabierają zupełnie nowych znaczeń. – Dopiero po koncercie uświadomiłem sobie, że Justyna Święs z The Dumplings urodziła się już po śmierci Osieckiej. Ale kto posłucha płyty, od razu zrozumie, że na poziomie artystycznym obie panie rozumiały się znakomicie – dodaje Krot. 

Na płycie, oprócz pełnego zapisu utworów znanych z koncertu, obejmującego także instrumentalną wersję piosenki „Wymyśliłem Ciebie” w aranżacji Przemka Borowieckiego i jego zespołu, usłyszymy również obdarzoną wspaniałym głosem, energetyczną Joannę Ewę Zawłocką. Do projektu dołączył także duet Łona i Webber z własną interpretacją jednego z dobrze znanych tekstów Agnieszki.

Płyta „nowOsiecka” ukaże się 19 maja nakładem Wydawnictwa Agora. Za stronę graficzną wydawnictwa odpowiada Marta Frank. Mecenat nad wydawnictwem objęło Katowice – MIASTO MUZYKI UNESCO.

Producentem oraz pomysłodawcą koncertu producentem wydawnictwa „nowOsiecka” jest agencja DINKS, pomysłodawca i organizator  koncertów JIMEK x MIUOSH x NOSPR, uznanych za wydarzenie Roku 2015 przez słuchaczy radiowej Trójki, nominowanych do MocArtów 2015 radia RMF Classic oraz Wydarzenia Roku (Bestsellerów) Empiku.

Piosenki, które znalazły się na płycie „nowOsiecka”:
1. NATALIA GROSIAK –  W dziką jabłoń Cię zaklęłam (muz. Adam Sławiński)
2. BRODKA  –  Kto tam u Ciebie jest?  (muz. Jerzy Satanowski)
3. CZESŁAW ŚPIEWA live – Osiecka x 5  (muz. Czesław Śpiewa)
4. PIOTR ROGUCKI – Ja nie chcę spać (muz. Krzysztof Komeda-Trzciński)
5. MISIA FURTAK – Zabaw się w mój świat (muz. Urszula Sipińska)
6. THE DUMPLINGS  – Ach nie mnie jednej (muz.  Andrzej Zieliński/Kuba Karaś/Justyna Święs)
7. KRZYSZTOF ZALEWSKI – Chwalmy Pana (muz. Zygmunt Konieczny)
8. L.U.C – Rajski deser (muz. Marek Grechuta)
9. MELA KOTELUK – W naszym domu nie ma drzwi (muz. Stanisław Soyka)
10. NATALIA PRZYBYSZ & RAPHAEL ROGIŃSKI – Uroda (muz. Wanda Warska)
11. PRZEMEK BOROWIECKI n0 BAND – Wymyśliłem Ciebie (instrumental,  muz. Jerzy Horwath)
12. JOANNA EWA ZAWŁOCKA – Karnawał raz w życiu (muz. Jacek Mikuła)
13. ŁONA I WEBBER – Ostatnia prosta (sł. Łona, muz. Webber)
14. DJ FEEL-X & GUTEK – Polonez (muz. Sebastian DJ Feel-X Filiks)

 

 


Tagi: ,

Share This