Natalia de Barbaro Krwawnik, mniszek, ułudka (wersja z autografem)

  • Seria:  
Wyjątkowe wydanie wierszy Natalii de Barbaro, autorki bestsellerowej „Czułej przewodniczki”, która podbiła serca czytelniczek. Zbiór wierszy poetki, mieszczący wcześniejszą twórczość i ostatnie, niepublikowane dotąd utwory. Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz…

Wyjątkowe wydanie wierszy Natalii de Barbaro, autorki bestsellerowej „Czułej przewodniczki”, która podbiła serca czytelniczek. Zbiór wierszy poetki, mieszczący wcześniejszą twórczość i ostatnie, niepublikowane dotąd utwory.

Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”.

Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni i Tkanki z 2017 roku, wzbogacają niepublikowane dotąd wiersze. Te pierwsze pokazują, jak poszukiwała właściwych sobie środków wyrazu, krążąc wokół tematów, w których to, co drobne, materialne odbija się w tym, co metafizyczne. Te drugie, nowe utwory poetyckie potwierdzają, że kierunek, w jakim zmierza poezja de Barbaro nie zmienił się, choć dojrzał, wyostrzył się, już nie pyta o pozwolenie tylko jasno i precyzyjnie opowiada o światach, na które poetka chce, byśmy zwrócili uwagę. Upomina się o nią dla tego, co wciąż jeszcze nieutracone, czyli warte naszego starania.

To poezja kameralnego, ale odważnego mówienia. Opowiadania sobie historii cudzego i własnego istnienia.

O autorze

Natalia de Barbaro

Psycholożka, poetka, felietonistka. Prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet „Własny pokój”. Jej bestsellerowa, wielokrotnie nagradzana książka „Czuła Przewodniczka” doczekała się ponad 20 dodruków, a prawa do tłumaczenia i publikacji zakupiono w 8 krajach

Na skróty

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Poezja, dramat, aforyzmy
Format 145 x 195 mm
Liczba stron 120
Data premiery 10.11.2021
Język wydania polski
ISBN 9788326838156

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 674.3kB, MOBI - 868.3kB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3816-3

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 174.4MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3851-4