Joanna Szulc Kochaj i pozwól na bunt. Jak towarzyszyć nastolatkom w dorastaniu (wersja z autografem)

  • Seria:  
Z NASTOLATKIEM W DORASTANIE – ZE SPOKOJEM O problemach z dziećmi trudno się mówi. Rodzice starają się nie wypaść z roli, nie przyznać do tego, że sobie nie radzą, że czegoś nie rozumieją. Chcemy o sobie myśleć: „Dobra mama”, „Dobry…
Kategoria Poradniki
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów

Z NASTOLATKIEM W DORASTANIE – ZE SPOKOJEM

O problemach z dziećmi trudno się mówi. Rodzice starają się nie wypaść z roli, nie przyznać do tego, że sobie nie radzą, że czegoś nie rozumieją. Chcemy o sobie myśleć: „Dobra mama”, „Dobry ojciec”. Robimy wszystko dla dzieci. Chcielibyśmy, żeby to doceniły. Kiedy przychodzi czas nastoletni, trudno nam zaakceptować ich bunt, złość, negowanie naszych próśb i rad.

Lęk o nastoletnie dzieci wybrzmiewa w większości rozmów z rodzicami. I ja ten lęk bardzo dobrze rozumiem. Uwierzcie mi, bardzo dobrze.

Ale wiem też, że nastolatkowie źle znoszą nieustanną troskę i zmartwienie na twarzach rodziców. Czasem wolą się nie przyznać, że mają jakiś problem. Oni potrzebują, żebyśmy ufali, że sobie poradzą. Żebyśmy byli przy nich spokojni, gdy popełniają błędy, wściekają się, rozpaczają…

Treść tej książki ma pomóc w tym, by przez czas dorastania dziecka przejść możliwie spokojnie. Specjaliści podpowiadają, czym się przejmować, a co jest normalne i typowe dla tego okresu. Jak rozmawiać, żeby się nie kłócić, jak wspierać, żeby się nie wypalić.

Moi rozmówcy pokazują, gdzie może być mielizna, gdzie ostre skały, a gdzie bezpieczna przystań. Mam nadzieję, że czytając to, poczujecie, że mgła się rozsnuwa, a w oddali widać także innych dryfujących podróżników. Możemy sobie dodawać nawzajem otuchy, możemy podpowiadać, którędy do brzegu.

Joanna Szulc, fragment wstępu

 Wszechstronna, głęboka, serdeczna książka dla rodziców, którzy często stają bezradni wobec swoich nastoletnich dzieci. Nie mogłam się zdecydować, czy lepsze są w niej pytania, czy odpowiedzi – ostatecznie uznałam, że jest remis: świetne pytania, mądre odpowiedzi.

Natalia de Barbaro

O autorze

Joanna Szulc

Joanna Szulc

Psycholożka, dziennikarka, redaktorka. Ukończyła także socjologię, kursy z zakresu wspierania rodziców, kurs psychoterapii dzieci i młodzieży. Prowadzi konsultacje dla rodziców w Fundacji Psycho-Edukacja.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Poradniki
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 352
Data premiery 27.09.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326843013

E-book

Liczba formatów 3 (EPUB, MOBI, PDF)
Rozmiar plików EPUB - 831.6kB, MOBI - 1.4MB, PDF - 28.0MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4303-7

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 451.2MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4404-1