Bestseller

Jacek Masłowski, Tomasz Kwaśniewski Czasem czuły, czasem barbarzyńca

  • Seria:  
Przewodnik po męskości Pisany przez mężczyzn dla mężczyzn i kobiet Czego współczesny świat oczekuje od mężczyzn? Jak mężczyźni szukają poczucia sensu, swojego miejsca, potrzeb, wartości, bliskości? Jak budują relacje z kobietami, a jak z innymi mężczyznami? Jak postrzegają samych siebie,…
Kategoria Poradniki
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
Czuly_barbarzynca_model_lewy (PNG, 2MB) Pobierz
Czuly_barbarzynca_model_prawy (PNG, 2MB) Pobierz
czuly-barbarzynca_okladka_tyl (JPG, 725kB) Pobierz
czuly-barbarzynca-okladka (JPG, 1MB) Pobierz
Czasem-czuly-czasem-barbarzynca (DOCX, 14kB) Pobierz

Przewodnik po męskości Pisany przez mężczyzn dla mężczyzn i kobiet

Czego współczesny świat oczekuje od mężczyzn? Jak mężczyźni szukają poczucia sensu, swojego miejsca, potrzeb, wartości, bliskości? Jak budują relacje z kobietami, a jak z innymi mężczyznami? Jak postrzegają samych siebie, a jak widzą ich kobiety? Jaki wpływ na mężczyzn mają ojcowie, a jaki matki? Co to znaczy być synem, bratem, partnerem, ojcem, przyjacielem?

Tomasz Kwaśniewski – reporter „Dużego Formatu”, autor książek, m.in. „W co wierzą Polacy” czy „Jedno oko na Maroko”, współautor książki „Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei” (napisanej wspólnie z Agnieszką Jucewicz)  i Jacek Masłowski – psychoterapeuta, prezes fundacji Masculinum, rozmawiają o stawaniu się mężczyzną, emocjach, miłości, dojrzewaniu, seksie, rodzicielstwie, pracy, zdrowiu, a także przemocy czy kryzysie wieku średniego.

Ta szczera, chwilami bolesna, ale budująca i uważna męska rozmowa zaskakuje, bulwersuje i obala stereotypy – zdziwi mężczyzn, może oburzyć kobiety, a wszystkich razem z całą pewnością poruszy.

To książka – wiwisekcja podwójna… osobista i intymna, a jednak wciąż męska. Obnażająca korzenie patriarchalnego myślenia o męskości, wyłaniająca obraz współczesnych „czułych barbarzyńców”. Jest jak podsłuchiwanie kolegów w prywatnej rozmowie. Nie musimy się ze wszystkim zgadzać, wystarczy nie oceniać, nie kwestionować – tylko posłuchać, co ich obchodzi. A potem się zadumać i postawić sobie parę ważnych pytań.

Alicja Długołęcka

Szczera, dosadna, nieunikająca kontrowersji rozmowa dwóch wrażliwych i dociekliwych facetów po przejściach o najważniejszych sprawach w życiu chłopców i mężczyzn. Obowiązkowa lektura dla współczesnych facetów w dowolnym wieku, a także dla ich matek, ojców i partnerek.

Wojciech Eichelberger

Nowe wydanie z dodatkowym rozdziałem.

O autorze

Jacek Masłowski

Jacek Masłowski

Jacek Masłowski – psychoterapeuta Gestalt, terapeuta EMDR, filozof, coach, trener, publicysta. Prezes Fundacji Masculinum, współzałożyciel Instytutu Psychoterapii Masculinum. …

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Poradniki
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 320
Data premiery 23.08.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 3
Język wydania polski
ISBN 9788326843143

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 1.4MB, MOBI - 2.1MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4384-6

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 477.2MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4387-7