Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Znam wszystkie wasze numery” | Premiera książki Andrzeja Korzyńskiego i Marii Szabłowskiej

21 marca|18:00 - 20:00

Andrzej Korzyński

Nie ma drugiego kompozytora, który odniósłby tyle sukcesów i pozostał tak tajemniczą postacią, jaką jest Andrzej Korzyński.

W rozmowie z Marią Szabłowską autor Żółtych kalendarzy, Szparkiej sekretarki, czy hitu Sweet sweet tulipan w końcu odsłania karty.

Andrzej Korzyński pomagał przeprowadzić w Polsce rockandrollową rewolucję. Stworzył muzykę do filmów Wajdy (m. in. Człowiek z marmuru) i Żuławskiego (m. in. Na srebrnym globie), a także do kultowych obrazów: Wielki Szu, Akademia Pana Kleksa i wielu innych. Był pionierem elektronicznego popu, w latach 90. otarł się nawet o muzykę chodnikową jako autor tekstu Mydełka Fa. Korzyński także wymyślił Franka Kimono, w którego wcielił się Piotr Fronczewski i napisał jego największy przebój: King Bruce Lee karate mistrz.

A potem zapadł się pod ziemię. Aż do dziś…

Z kompozytorem i zaproszonymi gośćmi porozmawia autorka książki Maria Szabłowska.
Będą także niespodzianki i premierowa lampka wina.
Książka będzie do nabycia w czasie spotkania.

Serdecznie zapraszamy!

O Andrzeju Korzyńskim i książce:

Andrzej ma bardzo wrażliwą duszę i pewnie dlatego skomponował tak wiele pięknych ballad, jak na przykład te, które ja śpiewam: Do łezki łezka czy Łza na rzęsie. Poza tym ma wyjątkowe poczucie humoru, co słychać nie tylko w tekstach, jakie pisał dla Franka Kimono, ale też w piosenkach napisanych dla mnie: Kasa sex czy Dziewczyna gangstera.
Maryla Rodowicz, piosenkarka

O Ludwigu van Beethovenie istnieje anegdota, która mówi, że wielki kompozytor był tak głuchy iż wydawało mu się, że jest malarzem. Andrzej Korzyński słyszy dźwięki, które jeszcze się nie narodziły… nie wiem, może powinien pójść do laryngologa?
Piotr Fronczewski, aktor

Po latach fani, którzy już dorośli uświadomili mi, jaki wpływ na nich miały filmy o Panu Kleksie i piosenka Andrzeja Korzyńskiego o Meluzynie. Włączyłam ją w końcu do repertuaru i gram do dziś. A muzykę dzielę na dobrą – tę, która zostaje w sercu i złą – taką, która jednym uchem wchodzi, a drugim odpływa. Muzyka Andrzeja zawsze zostaje w sercu.
Małgorzata Ostrowska

Magiczna książka. Z okruchów życia i twórczości Andrzej Korzyński buduje spójną konstrukcję postawy twórczej przenikniętej spełnieniem, autoironią i refleksją. Uwypuklenie sukcesów to zasługa znakomitej znawczyni muzyki Marii Szabłowskiej. Do lektury można wracać po wielekroć, tak jak do pięknych kompozycji Andrzeja.
Krzysztof Gradowski, reżyser

Szczegóły

Data:
21 marca
Czas:
18:00 - 20:00
Kategoria :
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
http://facebook.com/events/415527235584244

Miejsce

Nowy Świat Muzyki
Nowy Świat 63
Warszawa,
+ Google Map
Share This