Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Teatr nad Wisłą: “Klancyk z Lema feat. Wojciech Orliński”

1 Sierpień, 2017|20:30 - 21:30

Darmowy

Będzie to specjalny wieczór teatralny, podczas którego improwizacja spotka się z kosmicznym życiem Stanisława Lema. Gościem spektaklu będzie autor książki „Lem. Życie nie z tej ziemi” Wojciech Orliński, który wybierze i przeczyta fragmenty o życiu autora Cyberiady. Następnie aktorzy Klancyka zagrają na ich podstawie serię scen nawiązujących do fragmentów na tyle, na ile podpowie to im ich wyobraźnia. Skojarzenia improwizatorów splotą się z prawdziwymi fragmentami życia tworząc wyjątkowe, momentami dziwne, ale na pewno niepowtarzalne wydarzenie.

Teatr Improwizowany Klancyk! od dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające na żywo, bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy.

“Lem. Życie nie z tej ziemi” to pierwsza w Polsce biografia autora Cyberiady. Korzystając z niepublikowanych dotąd źródeł, Orliński wyjaśnia duże i małe, poważne i zabawne tajemnice z życia pisarza. Jak Lem przeżył Holocaust? Czy kiedykolwiek uwierzył w komunizm? Co sobie kupił za honorarium z Obłoku Magellana? O co chodziło w Solaris i dlaczego Andrzej Wajda w końcu jednak nie nakręcił ekranizacji? Jak korespondencyjna przyjaźń z Philipem K. Dickiem przerodziła się w nienawiść, w wyniku której Dick wysłał słynny donos na Lema do FBI? Czym się różniły pierwotne wersje Fiaska, Głosu Pana i Kongresu futurologicznego od tego, co Lem ostatecznie wysłał wydawcy? Gdzie i kiedy Lem spróbował narkotyków i jakie miał przy tym doznania? Jak w PRL wyglądał zakup samochodu, domu, „New York Timesa”, wejściówki na Kasprowy Wierch, stacyjki do fiata czy marcepanowego batonika? I co to właściwie jest sztamajza?

Wydawcami książki są Wydawnictwo AGORA i Wydawnictwo Czarne

Szczegóły

Data:
1 Sierpień, 2017
Czas:
20:30 - 21:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/486721558327219

Miejsce

Pomost 511
Bulwar Flotylli Wiślanej
Warszawa, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/Pomost511/
Share This