Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Natalią Osińską, autorką powieści “Slash”

26 Październik, 2017|18:00 - 21:00

Czy kiedykolwiek musieliście stoczyć prawdziwą bitwę o to, by pozostać sobą? Niezapomniana książka o potrzebie przyjaźni, zaufania i miłości, które tak trudno zbudować, gdy jest się innym niż wszyscy.

"Slash" Natalia OsińskaBezpretensjonalna, pełna delikatnego humoru i mądrości życiowej – bynajmniej nie z podręczników psychologii – druga powieść Osińskiej potwierdza, że oto wyrasta nam nowa gwiazda literatury młodzieżowej. Slash, który dotyka problematyki LGBT, choć opowiada o (starszych) nastolatkach i dla nich jest w pierwszym rzędzie przeznaczony, zaciekawi każdego bez względu na wiek, komu bliskie są tolerancja i nie narzucanie nikomu własnej wizji świata.

Leon i Tosiek to szczególna para, nie tylko ze względu na łączącą ich skomplikowaną relację emocjonalną, ale dlatego, że Tosiek jeszcze niedawno był… Antoniną.

Mimo, że Slash stanowi samoistną całość, warto przypomnieć, że w  „Fanfiku” – pierwszej części książki – nieszczęśliwa Tosia zdecydowała, że stanie się Tośkiem, a pogubiony Leon nabroił i musiał zmienić otoczenie. Ich związek nie należy do łatwych. Charyzmatyczny i towarzyski Tosiek chodzi własnymi drogami i ma 100 pomysłów na minutę. Skryty Leon okopał się w sobie i nie potrafi wyznać Tośkowi, co czuje, tak jak nie umie zdradzić mu sekretów z przeszłości, przez które musiał zmienić szkołę i odejść z domu. Prawda z pewnością zbliżyłaby ich do siebie, ale czy obaj są gotowi na szczerą rozmowę? Jak zareagują znajomi i rodzina, gdy dowiedzą się prawdy o nich samych i ich relacji?

Nigdy nie nastawiałam się na to, że będę pisać o „młodzieży LGBT”. To wyszło przypadkiem. Zastanawianie się nad swoją orientacją / tożsamością jest po prostu jednym z ważnych, a mocno zaniedbanych przez mainstreamową literaturę elementów dorastania. W moim własnym odczuciu piszę po prostu o młodzieży, bo przecież obok Tośka i Leona są także ich koleżanki i koledzy ze swoimi własnymi problemami. Tosiek i Leon też mają troski najrozmaitszego kalibru, ich nieheteronormatywność jest tylko jedną z ich cech, poza nią tak jak inni martwią się maturą, mają swoje hobby i ambicje.

Natalia Osińska

Spotkanie poprowadzi Sylwia Chutnik

Szczegóły

Data:
26 Październik, 2017
Czas:
18:00 - 21:00
Kategoria :
Strona internetowa:
http://facebook.com/events/310977599311150
Share This