Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Marcinem Wójcikiem wokół książki “Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu”

24 Październik, 2017|18:00 - 20:00

Rozmowę z Marciem Wójcikiem poprowadzi Miłka Skalska z TVP3.

Czym jest celibat? Tylko bezżeństwem, jak twierdzi jeden z bohaterów tej odważnej książki, czy nakazem całkowitej wstrzemięźliwości seksualnej? Pomaga w kapłaństwie, przynosząc nieziemski wręcz pokój w sercu, jak tłumaczy inny ksiądz, czy przeciwnie, powoduje frustrację duchownych, którzy nierzadko prowadzą drugie życie? Marcin Wójcik oddaje głos księżom ukazując ich jako ludzi z krwi i kości. Odczuwających głód, pragnienie, zmęczenie i..popęd seksualny. Ani sutanna, ani głęboka wiara, ani nawet święcenie kapłańskie tego nie zmienią. W swoich reportażach autor opowiada nie tylko ich historie, ale także historie ich byłych i obecnych partnerów, partnerek, teściowych, a nawet wnuczek. Robi to z reporterską wirtuozerią, uczciwością i jednocześnie z ogromną wrażliwością.

 

Marcin Wójcik zabiera nas w podróż w najodleglejsze zakątki Kościoła, tam, gdzie dotąd nie było zbyt wielu reporterów – za drzwi sypialni probostw, bramy seminariów, furty klasztorów. Udało mu się opisać świat, który jest tuż obok nas, a jednak zupełnie nieznany. Bezwzględny i buzujący namiętnościami.  I nie ma możliwości by ten reportaż przemknął niezauważony, nie wstrząsnął Kościołem i nie rozpoczął dyskusji o celibacie. Po książce Wójcika nie można dłużej przymykać oczu. 

Cezary Łazarewicz

 

Książka stawia pytanie o sens celibatu i portretuje stan, w jakim znajdują się polscy księża. Coś, co Kościół chętnie by ukrył, wychodzi na jaw.

Marta Abramowicz

Szczegóły

Data:
24 Październik, 2017
Czas:
18:00 - 20:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/340696979690267

Organizator

BookBook

Miejsce

Księgrania BookBook
Hoża 29/31
Warszawa,
+ Google Map
Share This