Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Powrócę jako Piorun” | Spotkanie z Maciejem Jarkowcem w Opolu

15 maja|18:00 - 20:00

Spotkanie z Maciejem Jarkowcem

Zapraszamy na spotkanie z Maciejem Jarkowcem, autorem książki “Powrócę jako Piorun“. 

Spotkanie z Maciejem JarkowcemRussell Means, bohater książki “Powrócę jako Piorun” był najsłynniejszym i najbarwniejszym aktywistą indiańskim ostatniego półwiecza. Buntownik żyjący poza systemem, aktor (znany m.in. z roli Chingachgooka w Ostatnim Mohikaninie)  i celebryta – stał się głosem indiańskiej rewolucji.

Jednak reportaż Macieja Jarkowca to więcej niż awanturnicza biografia indiańskiego wodza. To przede wszystkim opowieść o losie amerykańskich Indian. Bohater książki staje się przewodnikiem po mrocznych zakamarkach amerykańskiego mitu i skłania Czytelnika do refleksji nad historią Stanów Zjednoczonych.

Spotkanie z Maciejem Jarkowcem poprowadzi Aleksandra Krajewska z Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego.

WSTĘP WOLNY

Maciej Jarkowiec –  ur. w 1977 r. w Lesznie, z wykształcenia filolog norweski. Kilka lat spędził w USA, gdzie pracował m.in. na kutrach rybackich, budowach, farmach, w ogrodach, hotelach i knajpach. Nakręcił kilka filmów niezależnych. Pisał ze Stanów dla „Przekroju”, później kierował działem zagranicznym „Wprost”. Od 2015 roku w „Gazecie Wyborczej”. Mieszka w Warszawie z żoną i córką.

 

Miejsce

Sala Konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu
ul. Minorytów 4
Opole,
+ Google Map
Share This