Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z Łukaszem Pilipem w Poznaniu

18 marca|19:00 - 20:30

Już 18 marca odbędzie się spotkanie z Łukaszem Pilipem w Teatrze Nowym w Poznaniu.

Marcowa odsłona CZYTNIKA będzie poświęcona znakomitej książce Łukasza Pilipa. PODWÓRKO BEZ TRZEPAKA. REPORTAŻE Z DZIECIŃSTWA to wydany w lutym 2019 roku zbiór tekstów, których bohaterami są „dorosłe” dzieci, często niewidoczne dla państwa i otoczenia: nastolatek opiekujący się od lat chorymi rodzicami, dzieciaki, które zgodnie z pomysłem ich rodziców miały żyć w domu naszpikowanym kamerami, nastoletnia reporterka, mały geniusz z autyzmem, podróżniczka mimo woli… Reporter oddaje im głos, by dowiedzieć się, jak to jest być dzieckiem we współczesnym świecie. A my zapytamy go o to, czego chcą współczesne dzieci i czy dzieciństwo w XXI wieku wciąż jeszcze może być cudownymi latami – czasem szczęścia i absolutnej beztroski?

„Reporter lekko przykucnął, ma wzrok na wysokości metra, czasem półtora, od ziemi. Patrzy na świat tak, jak jego bohaterowie – dzieci. A przecież reportaż, którego bohaterem nie jest dorosły, to zawsze ryzyko. Łatwo tu o przekroczenie granic, naruszenie intymności, krzywdę, która zostanie na resztę życia. Pilipowi udało się, dzięki powściągliwości i empatii, ustrzec przed tymi zagrożeniami. I pokazać, jak trudno jest dziś być dzieckiem. Ta książka to wielka lekcja uważności dla tych, którzy dzieciom towarzyszą. I punkt wyjścia do rachunku sumienia dorosłych”. (Magdalena Kicińska, reporterka)

Łukasz Pilip (rocznik 1991) pochodzi z Połczyna-Zdroju. Jest absolwentem Polskiej Szkoły Reportażu. Pieniądze na nią zarobił w kasynie w Las Vegas. Stały współpracownik „Dużego Formatu” i „Wysokich Obcasów”. Laureat Festiwalu Wrażliwego w kategorii „Twórca szczególnie wrażliwy”.

Obsada:
EDYTA ŁUKASZEWSKA
MARIA RYBARCZYK
WALDEMAR SZCZEPANIAK

Współpraca organizacyjna: Wydawnictwo Agora oraz księgarnia Skład Kulturalny

Strona wydarzenia na Facebooku

Szczegóły

Data:
18 marca
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
http://teatrnowy.pl/spektakle/spotkanie-lukaszem-pilipem/

Miejsce

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu
Dąbrowskiego 5
Poznań, 60-838 Polska
+ Google Map
Share This