Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Spotkanie z Katarzyną Surmiak-Domańską w Gdańsku

25 października|16:30 - 18:30

Darmowy

Katarzyna Surmiak – Domanska fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Gazeta

„KIEŚLOWSKI. ZBLIŻENIE”. SPOTKANIE Z KATARZYNĄ SURMIAK-DOMAŃSKĄ
25.10.2018 g. 16:30, Biblioteka Europejskiego Centrum Solidarności (I piętro)
Rozmowę poprowadzi Tadeusz Sobolewski

Spotkanie odbywa się w ramach dwunastej edycji festiwalu filmowego  ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL, podczas którego prezentujemy dokumenty i fabuły, których motywem przewodnim jest wolność. Samo spotkanie poprzedzone zostanie krótkim pokazem filmów dokumentalnych K. Kieślowskiego w mediatece Europejskiego Centrum Solidarności – jako rodzaj tła filmowego i wprowadzenia do rozmowy.

„Kieślowski. Zbliżenie” (Wydawnictwo Agora) to znacznie więcej niż biografia reżysera, twórcy m.in. „Przypadku”, „Dekalogu”, „Podwójnego życia Weroniki” i „Trzech kolorów”. To również pełen niuansów portret artysty, który mimo spektakularnego sukcesu zmagał się z widmem niespełnienia. W jaki sposób chłopak uciekający przed prześladującą jego rodzinę chorobą został reżyserem filmowym? Dlaczego jako wybitny dokumentalista wybrał w końcu kino fabularne? Jak to się stało, że twórca, któremu nawet najbliżsi współpracownicy wieszczyli koniec odniósł z dnia na dzień światowy sukces? Dlaczego świat końca dwudziestego wieku chciał w nim widzieć proroka?

Katarzyna Surmiak-Domańska — reporterka związana od lat z „Gazetą Wyborczą”. Współpracuje jako tutor z Polską Szkołą Reportażu przy Instytucie Reportażu. Z wykształcenia romanistka. Wydała dwa autorskie zbiory reportaży: „Beznadziejna ucieczka przed Basią” i „Żyletka”, a także opowieść reporterską pt. „Mokradełko”, która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike 2013. W 2016 roku ponownie nominowana do Nike, za książkę „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość”. Książka „Ku Klux Klan”była również nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak.

Szczegóły

Data:
25 października
Czas:
16:30 - 18:30
Koszt:
Darmowy
Kategoria :
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Europejskie Centrum Solidarności
Plac Solidarności 1
Gdańsk,
+ Google Map
Share This