Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie wokół książki „Czując” z Danutą Golec i Cezarym Żechowskim

28 marca|18:00 - 20:00

Z okazji premiery książki “Czując. Rozmowy o emocjach” Agnieszki Jucewicz serdecznie zapraszamy na spotkanie, na którym autorka wraz ze swoimi rozmówcami: Danutą Golec i Cezarym Żechowskim, będą zastanawiać się, co nam daje myślenie o tym, co czujemy.

Agnieszka Jucewicz – autorka bestsellerów „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” i „Wybieraj wystarczająco dobrze” w mądrych, i poruszających rozmowach z wybitnymi znawcami ludzkiej psychiki – psychologami i psychoterapeutami Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Bloomem, Cezarym Żechowskim oraz seksuologiem Andrzejem Depko bierze na warsztat emocje i stany: wdzięczność, miłość, zazdrość i zawiść, poczucie winy i krzywdy, lęk, złość, radość, pokorę, stratę, współczucie, wstyd, nudę, euforię, namiętność, bliskość, przyjemność i smutek.

Danuta Golec – psycholog, psychoterapeutka psychoanalityczna.
W latach 2006-2010, przez dwie kadencje, pełniła funkcję prezesa
Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Od 30 lat
pracuje klinicznie z pacjentami, zajmuje się także działalnością tłumaczeniową i wydawniczą. W roku 2008 założyła Oficynę Ingenium, wydawnictwo specjalizujące się w literaturze psychoanalitycznej.

Cezary Żechowski – dr med., psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta psychoanalityczny. Kieruje Katedrą Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W pracy badawczej interesuje się m.in. teorią przywiązania, związkiem neuronauki i psychoterapii, procesami refleksyjnymi, systemami emocjonalnymi, zaburzeniami odżywiania się oraz zaburzeniami osobowości.

Jesteśmy pełni silnych emocji. Złość, zazdrość, strach – dzięki nim trwamy jako gatunek. Dziś je tłumimy, wymusza to na nas kultura. A one i tak dochodzą do głosu w implozjach lub eksplozjach.
Emocje proszą, by znaleźć do nich drogę, nazwać je, pozwolić im się w nas rozgościć, porozumieć się z nimi. Mają rację: w czasach, gdy od prawdziwego „ja” ważniejsze wydaje się „ja” fałszywe, fasada, insta „ja”, możemy na nie liczyć. Dobrze potraktowane emocje to nasi sojusznicy. Pozwolą kochać i żyć bez „dlaczego”. Pokażą, jak czuć się wystarczająco dobrym. Czerpać z życia, być tu i teraz. Jak dogadać się z emocjami? Poznać siebie, a nie żyć na autopilocie? Seria świetnych wywiadów w zbiorze „Czując” podrzuca przydatne sposoby.
Grażyna Plebanek

To jest książka pełna odpowiedzi na pytania, które ludzie zadają sobie sami. Agnieszka Jucewicz proponuje uczestnictwo w wyjątkowych spotkaniach. W dociekliwy i spontaniczny sposób, również w naszym imieniu, rozmawia ze swoimi bohaterkami i bohaterami. Uwaga, to jest publikacja o przedłużonym działaniu. Nie da się przed sobą udawać, że się jej nie przeczytało.
Mikołaj Grynberg

Szczegóły

Data:
28 marca
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Psyche Books&Cafe. Księgarnio-kawiarnia
Chodakowska 19/31
Warszawa, 03-815
Share This