Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z astronautą NASA Mikiem Massimino | Premiera książki “Spaceman”

3 marca|13:00 - 14:30

“Spaceman. Jak zostać astronautą i uratować nasze oko na Wszechświat?” to autobiograficzna opowieść Mike’a Massimino, która pokazuje, że warto próbować i stawać do walki z samym sobą, by realizować marzenia. Któż by bowiem pomyślał, że siedmioletni chłopiec z przedmieścia, stanie jako dorosły mężczyzna na oddalonej o 600 kilometrów od Ziemi platformie serwisowej teleskopu Hubble’a? Komu przyszłoby do głowy, że obudzony w nim astronauta zostanie jednym z bohaterów współczesnej amerykańskiej popkultury, który od czasu do czasu grywa samego siebie w kultowym serialu Teoria wielkiego podrywu.

Mike Massimino to pierwszy człowiek który tweetował z kosmosu, i ostatni, który pracował przy naprawie teleskopu Hubble’a. Razem z kolegami z załogi ustanowił zespołowy rekord: w sumie spędzili najwięcej czasu na spacerach w przestrzeni kosmicznej podczas pojedynczej misji wahadłowca. Massimino służył w NASA jako astronauta, w latach 1996 – 2014, i dwukrotnie poleciał w kosmos: w misji STS-109, wahadłowcem Columbia, w marcu 2002, oraz w misji STS- 125, promem Atlantis, w maju 2009. Były to dwa ostatnie loty serwisowe do kosmicznego teleskopu Hubble’a.

Spaceman, Mike MassiminoŚwiatowa premiera książki “Spaceman” odbyła się w październiku 2016 roku i od razu stała się bestsellerem New York Times’a. W Polsce ukaże się 1 marca 2018 roku, a autor, Mike Massimino spotka się z polskimi czytelnikami dwa dni później, 3 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Spotkanie połączone z multimedialną prezentacją dostarczy Wam kosmicznych doznań. Orbitowanie gwarantowane!

 

UWAGA: 
Bezpłatna rezerwacja pod adresem: spotkanieautorskie@agora.pl EDIT: REJESTRACJA ZAMKNIĘTA/BRAK MIEJSC
Ilość miejsc ograniczona, o wejściu decyduje kolejność zgłoszeń. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki.
Spotkanie dla osób powyżej 15 roku życia. Osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone.

Szczegóły

Data:
3 marca
Czas:
13:00 - 14:30
Kategoria :
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/418166801969549/

Organizatorzy

Centrum Nauki Kopernika
Wydawnictwo Agora

Miejsce

Planetarium, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Warszawa,
+ Google Map
Share This