Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z Agnieszką Jucewicz i Arobalem

30 marca|13:00 - 14:00

Na czym polega współpraca ilustratora z autorem? Czy ilustrator staje się drugim autorem książki, którą ilustruje? Jaki wpływ na tę współpracę ma tematyka książki? I co się dzieje wtedy, kiedy tekst dotyczy emocji, uczuć a czasem spraw najtrudniejszych, najbardziej w duszy ukrytych?

O tych i innych kulisach współpracy przy książce “Czując. Rozmowy o emocjach” Agata Napiórska porozmawia z Agnieszką Jucewicz i Bartkiem “Arobalem” Kociembą Arobal podczas tegorocznej 7. edycji Niech żyje papier! Ilustracja organizowanej przez Zwykłe Życie.

Rozmowa odbędzie się w sali kinowej. Serdecznie zapraszamy! Wstęp na spotkanie wolny!

“Czując. Rozmowy o emocjach” to książka, która tworzy w głowie przestrzeń do myślenia o tym, co się czuje.

Agnieszka Jucewicz – autorka bestsellerów „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” i „Wybieraj wystarczająco dobrze” w mądrych, i poruszających rozmowach z wybitnymi znawcami ludzkiej psychiki – psychologami i psychoterapeutami Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Bloomem, Cezarym Żechowskim oraz seksuologiem Andrzejem Depko bierze na warsztat emocje i stany: wdzięczność, miłość, zazdrość i zawiść, poczucie winy i krzywdy, lęk, złość, radość, pokorę, stratę, współczucie, wstyd, nudę, euforię, namiętność, bliskość, przyjemność i smutek.

Zilustrował Arobal.

Jesteśmy pełni silnych emocji. Złość, zazdrość, strach – dzięki nim trwamy jako gatunek. Dziś je tłumimy, wymusza to na nas kultura. A one i tak dochodzą do głosu w implozjach lub eksplozjach.
Emocje proszą, by znaleźć do nich drogę, nazwać je, pozwolić im się w nas rozgościć, porozumieć się z nimi. Mają rację: w czasach, gdy od prawdziwego „ja” ważniejsze wydaje się „ja” fałszywe, fasada, insta „ja”, możemy na nie liczyć. Dobrze potraktowane emocje to nasi sojusznicy. Pozwolą kochać i żyć bez „dlaczego”. Pokażą, jak czuć się wystarczająco dobrym. Czerpać z życia, być tu i teraz. Jak dogadać się z emocjami? Poznać siebie, a nie żyć na autopilocie? Seria świetnych wywiadów w zbiorze „Czując” podrzuca przydatne sposoby.
Grażyna Plebanek

To jest książka pełna odpowiedzi na pytania, które ludzie zadają sobie sami. Agnieszka Jucewicz proponuje uczestnictwo w wyjątkowych spotkaniach. W dociekliwy i spontaniczny sposób, również w naszym imieniu, rozmawia ze swoimi bohaterkami i bohaterami. Uwaga, to jest publikacja o przedłużonym działaniu. Nie da się przed sobą udawać, że się jej nie przeczytało.
Mikołaj Grynberg

Szczegóły

Data:
30 marca
Czas:
13:00 - 14:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/962896790588311/

Miejsce

Państwowe Muzeum Etnograficzne
Kredytowa 1
Warszawa, 00-056
+ Google Map
Share This