Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem wokół książki “Nieumarły Las” WARSZAWA

21 Październik, 2017|12:00 - 14:00

Dzięcioły dały się wyprowadzić w pole szpakom. A właściwie wyprowadzić z Umarłego Lasu, puszczańskiego miasteczka na Dzikim Wschodzie. W czystym i równiutkim lesie gospodarczym żyje im się okropnie. Tęsknią za dziuplami, zgnilizną i próchnem. Ale skompromitowany szeryf Triko nie zamierza się poddawać! Ma pomysł, jak wykurzyć szpaki z Umarłego Lasu i umożliwić dzięciołom powrót do domu. Z pomocą przyjdzie mu waleczna dzięciolica Trida, zakręcony kowalik Bargiel, gang puszczyków i… korniki. Tylko czy uda im się razem zrealizować mrożący krew w żyłach plan? O tym dowiecie się z tej książki, drugiej opowieści o dzięciołach z puszczy na Dzikim Wschodzie. Stworzyli ją wspólnie dwaj mieszkańcy Puszczy Białowieskiej.

Co ten “wariat” Wajrak ze swoim sąsiadem Samojlikiem nawywijali! Ta historia rysowano-opowiadana dotrze do małych i dużych. Niech żyje Puszcza i jej obrońcy!

Dorota Wellman

Tomasz Samojlik – autor książek i komiksów dla dzieci, a także naukowiec z Instytutu Biologii Ssaków PAN, badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej.

Adam Wajrak – dziennikarz piszący o przyrodzie, autor książek dla dzieci i dorosłych.

Szczegóły

Data:
21 Październik, 2017
Czas:
12:00 - 14:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizatorzy

Wydawnictwo Agora
Marzyciele i Rzemieślnicy

Miejsce

Marzyciele i Rzemieślnicy, III p. DBJ
ul. Bracka 25,
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map
Share This