Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Chłopak z Katynia” | Spotkanie autorskie z Jerzym A. Wlazło

13 lutego|18:00 - 20:00

Zapraszamy na spotkanie z autorem książki “Chłopak z Katynia” Jerzym A. Wlazło. W rozmowie weźmie udział bohater książki, Henryk Troszczyński.
Spotkanie poprowadzi Michał Wójcik.

Losy Henryka Troszczyńskiego mogłyby stanowić kanwę trzymającego w napięciu filmu pełnego dramatycznych zwrotów akcji i wielkich emocji. Jednak żaden scenariusz nie odda fascynującego życiorysu tego chłopaka urodzonego na przedwojennej warszawskiej Woli.

Heniek biegał po bułki z kiełbasą dla Ala Capone przedwojennej Warszawy – „Taty Tasiemki”. Na Kercelaku spotykał zapaśnika Aleksandra Garkowienkę, ze szkolną delegacją składał życzenia urodzinowe Naczelnikowi Piłsudskiemu w Belwederze. W 1942 roku zesłany na przymusowe roboty w okolice Katynia dowiedział się o masowych grobach polskich oficerów i poinformował o nich Niemców. Był obecny przy pierwszej ekshumacji, kiedy odkryto ciało jedynej kobiety zamordowanej w Katyniu. Po powrocie do Warszawy brał udział w powstaniu. Dziś mieszka w warszawskim domu kombatanta. Skromny starszy pan, który nigdy nie chciał być bohaterem.

WSTĘP WOLNY

Więcej o książce tutaj.

Szczegóły

Data:
13 lutego
Czas:
18:00 - 20:00
Kategoria :
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
http://facebook.com/events/1449794475130936
Share This