Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Skazany na góry” | Spotkanie z Denisem Urubko

4 kwietnia|19:00 - 21:30

Spotkanie z Denisem Urubko z okazji premiery książki “Skazany na góry” odbędzie się 4 kwietnia (środa) o godzinie 19.00 w siedzibie Agory, przy ul. Czerskiej 8/10 (wejście od ul. Czerniakowskiej). Spotkanie poprowadzi dziennikarz, autor książek górskich Dominik Szczepański.

***UWAGA. BRAK WOLNYCH MIEJSC. Ruszyła lista rezerwowa – osoby zainteresowane prosimy o wiadomość na adres spotkanieautorskie@agora.pl. Uprzejmie informujemy, że informacje o ewentualnych dodatkowych miejscach będziemy mieli we wtorek, 3 kwietnia. Wówczas skontaktujemy się z pierwszymi osobami z listy.***

Denis Urubko to pierwsza liga współczesnego himalaizmu. W ostatnich miesiącach świat z zapartym tchem śledził jego poczynania – najpierw gdy wspólnie z Adamem Bieleckim bohatersko ruszyli na ratunek Elisabeth Revol i Tomka Mackiewicza pod Nanga Parbat, potem gdy podjął kontrowersyjną decyzję o odłączeniu się od Narodowej Wyprawy na K2.

Jakie jest prawdziwe oblicze człowieka, który balansuje pomiędzy byciem bohaterem, a … czarnym charakterem polskiego himalaizmu? Odpowiedź na to i inne pytania można znaleźć w książce “Skazany na góry”. To zapis drogi Denisa na światową scenę alpinizmu, a jednocześnie prezentacja zupełnie odmiennego podejścia do wspinaczki i do życia w ogóle. Książka ukazała się w 2011 roku w niewielkim nakładzie i szybko zniknęła z księgarń. Wydanie drugie, poszerzone ukaże się 4 kwietnia.

“Skazany na góry” to doskonała pozycja dla tych, którzy pragną dowiedzieć się, kim jest ten tajemniczy człowiek, którzy chcą bliżej poznać historię jego górskich dokonań oraz prywatne oblicze. To opowieść o jego przygodach, o przekraczaniu granic wytrzymałości, i o ukochanych górach – o K2 – niezwykle pociągającym szczycie, wciąż niezdobytym zimą, i górze Presolana, będącej technicznym rajem do ćwiczeń, nieopodal jego domu. „Skazany na góry” – to książka urzekająca i zaskakująca, bo właśnie taki jest jej autor.

Denis Urubko. Był oficerem w armii kazachskiej i filmowcem. Jednak świat zapamięta go jako wybitnego himalaistę, który może poszczycić się zdobyciem Korony Himalajów, 3 ośmiotysięczników w zimie i tytułem Śnieżnej Pantery. W 2009 roku wraz z Simone Moro zdobył Makalu. W tym samym roku wraz z Borysem Dedeszko odebrał Złoty Czekan za wytyczenie nowej drogi na południowo-wschodniej ścianie Cho Oyu. W lutym 2015 roku Urubko otrzymał polskie obywatelstwo. Dwukrotnie brał udział w polskich wyprawach zimowych na K2 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego.
Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
4 kwietnia
Czas:
19:00 - 21:30
Kategoria :
Strona internetowa:
https://denisurubko.evenea.pl/

Miejsce

Wydawnictwo Agora
Czerska 8/10
Warszawa,
+ Google Map
Share This