Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera książki Lucyny Kirwil i Jerzego Bralczyka “Pokochawszy” | Centrum Premier

8 maja|19:00 - 21:00

"Pokochawszy" Lucyna Kirwil i Jerzy Bralczyk

Zapraszamy do Centrum Premier Czerska 8/10 na spotkanie z wyjątkową parą Lucyną Kirwil i Jerzym Bralczykiem wokół książki “Pokochawszy. O miłości w języku

Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil. Językoznawca i psycholożka. Mąż i żona. Od 35 lat w nieustającej rozmowie – czasem poważnej, czasem całkiem niepoważnej, czasem spokojnej, czasem pełnej emocji, zawsze błyskotliwej, i nigdy nudnej.

Lucyna Kirwil i Jerzy Bralczyk w książce “Pokochawszy” w rozmowie z Karoliną Oponowicz dyskutują o wszystkim tym, co z miłością związane: romantycznych wyznaniach, zakochaniu i odkochaniu, seksie, kłótniach, listach miłosnych, czułych słowach, kiczu, rozstaniach i miłości dojrzałej. Patrzą na sprawy a to pod kątem języka, a to emocji. A ponieważ te perspektywy nie zawsze się pokrywają, w ich wymianie zdań pomiędzy nimi nie brakuje ognia. Przy okazji Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil opowiadają swoją historię miłosną, wspominają początki związku, najbardziej burzliwe kłótnie, językowe nieporozumienia, czy małżeńskie rytuały.

Czy mówienie, że miłość jest jak róża to kicz? Jaka jest najpiękniejsza w literaturze scena oświadczyn? Co zrobić, żeby miłość trwała wiecznie? Dlaczego tyle seksualnych określeń ma związek z ptactwem? Jak się dobrze kłócić? Kiedy w łóżku rozmawiać, a kiedy milczeć? Czy profesor Bralczyk ogląda komedie romantyczne? Kto komu dał czarną polewkę? Dlaczego Lucyna Kirwil nie zwraca się do męża “Juruś”? To tylko kilka z pytań, na które odpowiedzi pojawią się w książce.

UWAGA: warunkiem udziału w spotkaniu jest REJESTRACJA poprzez stronę: https://bralczyk.evenea.pl/

Po wydarzeniu, będzie można kupić książki w promocyjnej cenie i zdobyć autografy Autorów. ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA TO SPOTKANIE!

Więcej o wydarzeniach w Centrum Premier Czerska 8/10: http://wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/0,157572.html

Szczegóły

Data:
8 maja
Czas:
19:00 - 21:00
Kategoria :
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://bralczyk.evenea.pl/

Miejsce

Centrum Premier Czerska 8/10
Czerska 8/10
Warszawa,
+ Google Map
Share This