Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera książki Anne Applebaum “Czerwony głód”

27 lutego|19:00 - 21:30

„Czerwony głód” (oryg. Red Famine) to wstrząsająca opowieść o głodzie na Ukrainie – drugim, po Holocauście, największym akcie zbrodni przeciwko ludzkości w Europie XX wieku. Książka miała swoją światową premierę w październiku 2017 r. W Polsce ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora 28 lutego 2018 r. Przełożyły Barbara Gadomska i Wanda Gadomska.

Zapraszamy na Centrum Premier Czerska 8/10 z Anne Applebaum 27 lutego (wtorek) godz. 19, Czerska 8/10 w Warszawie. Wymagana rejestracja na stronie: https://anneapplebaum.evenea.pl/ Wejściówki jeszcze są!

W 1929 roku Stalin zainicjował politykę masowej kolektywizacji, która odebrała ziemię milionom chłopów. Efektem był śmiertelny głód w latach 1931-32, który pociągnął za sobą 5 milionów ofiar. Zamiast rozwiązać głodowy problem, Stalin postanowił wykorzystać go do swoich politycznych celów. Anne Applebaum dowodzi, że ponad trzy miliony Ukraińców zmarło z głodu w wyniku przemyślanych, celowych działań i decyzji politycznych Kremla. Wstrząsający „Czerwony głód” rekonstruuje nie tylko polityczne i narodowościowe tło zbrodni, ale pokazuje tragedię ludzi, którzy w ostateczności dopuszczali się aktów kanibalizmu nawet względem własnych dzieci. To także książka o uruchomionej przez Stalina machinie propagandy i dezinformacji mającej na celu zatuszowanie faktu istnienia i skali głodu. Niewątpliwie jest też wciąż aktualnym ostrzeżeniem: politycy są w stanie wykorzystywać kataklizmy do realizowania własnych, podstępnych i zbrodniczych celów.

Więcej o książce tutaj.

Szczegóły

Data:
27 lutego
Czas:
19:00 - 21:30
Kategoria :
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
http://facebook.com/events/1405474169579743

Miejsce

Centrum Premier Czerska 8/10
Czerska 8/10
Warszawa,
+ Google Map
Share This