Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Prapremiera „Gambitu” Macieja Siembiedy

31 marca|13:00 - 15:00

Maciej Siembieda: Będę szczęśliwy mogąc Was gościć na spotkaniu dedykowanym najnowszej powieści, które poprowadzi Adam Szaja smakksiazki.pl. Zaraz potem Wydawnictwo AGORA zaprasza na swoje stoisko po podpisy.

“Żeby wygrać, trzeba kogoś poświęcić. Kiedyś pojmiesz sens tego manewru. Nazywa się gambit”
A co, jeśli ofiarą masz być właśnie ty?

Brawurowy thriller szpiegowski autora bestsellerów „444” oraz „Miejsce i imię”.

Rok 1966. Jerzy Ostrowski, konstruktor samochodów i mistrz szachowy zostaje uprowadzony przez tajniaków. Jest przekonany, że czeka go egzekucja z zemsty za brata, ułana AK, który naraził się nowym władcom Polski.

Rok 1943. Ludwik Kalkstein, gwiazda podziemnego wywiadu zmienia front i doprowadza do aresztowania dowódcy AK. Wanda Kuryło, jeszcze niedawno współpracownica Kalksteina, rozpoczyna misję, która może odmienić powojenne losy Polski i Europy. W tym czasie w Oświęcimiu umiera jedyny człowiek, który może jej pomóc.

Co łączy losy mistrza szachowego, zdrajcy i dziewczyny o niezwykłej urodzie, która po wojnie stanie się agentką MI6 a potem amerykańskiego kontrwywiadu? Gdzie ukryty jest bezcenny skarb, do którego chcą dotrzeć za wszelką cenę szpiedzy Hitlera, Stalina, Churchilla i Roosevelta? Czy Wandzie uda się poznać tajemnicę człowieka, którego kochała? Czy powiedzie się jej zemsta?

– To najbardziej niesamowita historia, na jaką natknąłem się w czasie ponad dwudziestu lat mojej pracy reporterskiej – mówi Maciej Siembieda, który czerpiąc z prawdziwej historii i opisując prawdziwych bohaterów stworzył mistrzowski thriller trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny.

Szczegóły

Data:
31 marca
Czas:
13:00 - 15:00
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/523292798200297/
Share This