Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Podwórko bez trzepaka. Czego chcą dzisiejsze dzieci? – spotkanie autorskie Łukasza Pilipa w Bydgoszczy

28 lutego|18:00 - 19:30

28 lutego 2019 o godz. 18.00 zapraszamy do Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na literacko-teatralne spotkanie z Łukaszem Pilipem, autorem książki „Podwórko bez trzepaka. Reportaże z dzieciństwa”. Podczas wieczoru podejmowany przez autora temat przybliżymy w formie inscenizacji teatralnej w wykonaniu Marty Kurzak oraz podejmiemy dyskusję na temat potrzeb dzieci w której głos zabiorą: Anna Zmysłowska oraz Agnieszka Kamińska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy. Wieczór poprowadzi: Adam Wierzbanowski. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu AUTOR i AKTOR. Wstęp wolny.

„Niezwykle poruszające reportaże Łukasza Pilipa rozbijają w pył bezrefleksyjnie powielane przekonanie, że lata dzieciństwa są cudowne i beztroskie. Książka stawia wiele pytań dotyczących dorastania, nie podsuwając prostych odpowiedzi i skłaniając do refleksji nad tym, jakie warunki wchodzenia w życie tworzymy naszym dzieciom”.
dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy

„Reporter lekko przykucnął, ma wzrok na wysokości metra, czasem półtora, od ziemi. Patrzy na świat tak, jak jego bohaterowie – dzieci. A przecież reportaż, którego bohaterem nie jest dorosły, to zawsze ryzyko. Łatwo tu o przekroczenie granic, naruszenie intymności, krzywdę, która zostanie na resztę życia. Pilipowi udało się, dzięki powściągliwości i empatii, ustrzec przed tymi zagrożeniami. I pokazać, jak trudno jest dziś być dzieckiem. Ta książka to wielka lekcja uważności dla tych, którzy dzieciom towarzyszą. I punkt wyjścia do rachunku sumienia dorosłych”.
Magdalena Kicińska, reporterka

Łukasz Pilip (rocznik 1991) Pochodzi z Połczyna-Zdroju. Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Pieniądze na nią zarobił w kasynie w Las Vegas. Stały współpracownik „Dużego Formatu” i „Wysokich Obcasów”.Laureat Festiwalu Wrażliwego w kategorii „Twórca szczególnie wrażliwy”.

Marta Kurzak – absolwentka akademii Teatralnej w Warszawie, aktorka Teatru Polskiego w Warszawie występuje na stołecznych scenach. Kreowała znaczące postacie sceniczne u takich reżyserów jak Andrzej Seweryn czy Maja Komorowska. Od kilku sezonów gra w obsadzie serialu „Na wspólnej” (TVN). Jej głos znany jest też z licznych ról radiowych i kinowych dubbingów.

Szczegóły

Data:
28 lutego
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2222594521348555/

Miejsce

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Share This